[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Mamy głębokie poczucie, że Radio Maryja zmieniło Polskę w ostatnich latach bardziej, niż wiele działań polityków

Mamy głębokie poczucie, że to właśnie Rodzina Radia Maryja, Radio Maryja, wszystkie dzieła ojca Tadeusza i ojców redemptorystów, zmieniły Polskę w ciągu tych ostatnich kilkudziesięciu lat nieporównanie bardziej i głębiej, niż wiele wysiłków, niż wiele działań, niż wiele zachowań polityków – mówił w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Na wstępie swojego felietonu Antoni Macierewicz złożył wszystkim widzom i słuchaczom życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

– Chcę państwu złożyć najserdeczniejsze, najlepsze życzenia dobrych, błogosławionych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Te życzenia przekazuję wam jako minister obrony narodowej, ale przede wszystkim jako Antoni Macierewicz, poseł, jeden z Was, człowiek, który spotyka się z Państwem od wielu lat – podkreślił.

Polityka bywa trudna i wymaga przede wszystkim wiary w sens swojego działania – zaznaczył minister.

– Ten sens, ta wiara, ta szansa sukcesu, płynie z tego, w co wierzymy jako ludzie, płynie z naszej wiary chrześcijańskiej, z naszej wiary katolickiej i płynie z tego, co nas otacza. A otacza nas w olbrzymim stopniu właśnie Rodzina Radia Maryja, otacza nas słowo ojców redemptorystów, otacza nas wysiłek i wielka moc ducha Ojca Dyrektora. Tak właśnie jest – akcentował polityk.

Posłowie Sejmu z 1991 roku mieli ambicję, by zmieniać Polskę, ale nie potrafili się zrozumieć, co wynikało z zupełnie innego podejścia do kwestii wiary katolickiej niż ma to miejsce obecnie – wskazał szef MON.

– Pamiętam, jak wyglądali posłowie w roku 1991. To byli oczywiście wspaniali ludzie, w żadnym wypadku nie chcę tego negować. Tak, byli wspaniali, byli młodzi, byli pełni zapału. Chcieli coś zrobić, ale nie potrafili, nie rozumieli się wzajemnie, wszystko im się rozpadało w rękach. Często w tamtych czasach wiara katolicka i siła płynąca z wiary katolickiej była nazywana nawet tak dalece, że niektórzy mówili, że to jest najprostsza droga do dechrystianizacji Polski. Wspominam tamte czasy nie, żeby kogokolwiek krytykować – w żadnym wypadku, ale żeby pokazać Państwu, jaka jest różnica, gdy dzisiaj ponad 300 posłów to są naprawdę posłowie katoliccy. Ba, myślę, że nawet więcej – zwrócił uwagę minister.

Antoni Macierewicz podkreślił, że przedstawiciele frontu patriotycznego, m.in. posłowie PiS, w swoich działaniach kierują się wiarą chrześcijańską, dzięki czemu Polska może wyrosnąć na silne państwo.

– Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, posłowie szeroko rozumianego frontu, szeroko rozumianego frontu patriotycznego, to są z pewnością posłowie głęboko wierzący i działający w myśl swoich przekonań, płynących właśnie z chrześcijaństwa, z Katolickiej Nauki Społecznej i z głębokiego patriotyzmu. Dlatego Polska się zmienia. Dlatego Polska ma szansę rzeczywiście wyrosnąć na silne państwo ludzi, którzy mają szansę, mają możliwość przetworzyć oblicze tej ziemi – podsumował.

RIRM

drukuj