fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] W. Smith: Wiele pieniędzy inwestuje się w to, by rozprzestrzenić eutanazję

Wiele pieniędzy inwestuje się w to, żeby eutanazję rozprzestrzenić, ale nie wiadomo, w którą stronę to pójdzie. Są trzy kraje, które w pełni zalegalizowały eutanazję – Holandia, Belgia i Kanada. Nie dotyczy to jednak tylko osób wyłącznie nieuleczalnie chorych. Nawet pacjenci, którzy mają problemy depresyjne, mogą zostać w ten sposób uśmierceni w Belgii i Holandii – powiedział w „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam amerykański prawnik Wesley Smith z Discovery Institute.

W poniedziałek wieczorem sąd apelacyjny w Paryżu zdecydował, że Vincent Lambert nie zostanie poddany eutanazji. Kilka godzin wcześniej na odłączenie mężczyzny zgodził się Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Francuz miał umrzeć w tym tygodniu.

– Na pewno była to decyzja moralnie nie do przyjęcia. Nie można odbierać komuś jedzenia i picia dlatego, że jest osobą niepełnosprawną. To powoduje śmierć dopiero po dwóch tygodniach. Nie zrobilibyśmy tego mordercy, a dlaczego mamy robić to niepełnosprawnemu – wskazał Wesley Smith.

Sąd apelacyjny w Paryżu ogłosił w poniedziałek wieczorem wyrok nakazujący lekarzom wznowienie odżywiania i pojenia Vincenta Lamberta. 42-letni Francuz od 11 lat przebywa w stanie minimalnej świadomości. Wiadomość nadeszła w trakcie wielkiej manifestacji w obronie jego życia.

– Niewątpliwie pomylono pojęcia. Terapia byłaby uporczywa, gdyby nie działała. Podawanie jedzenia i picia działa, więc nie jest to uporczywe. To normalne zapewnianie niezbędnych środków do funkcjonowania – podkreślił prawnik.

– Jest to niewątpliwie optymistyczne. Bardzo istotną rzeczą jest to, że mamy szanse, by sąd orzekł, że to rodzaj dyskryminacji. Na tej podstawie może wprowadzić orzeczenie, które zaprzestanie takich praktyk – dodał.

We francuskim społeczeństwie jest wielu zwolenników zabijania chorych i niepełnosprawnych. Takie wypowiedzi można usłyszeć na ulicach Paryża: „Stawiam się na miejscu jego rodziców. To musi być dla nich trudne, ale dla mnie słowa jego żony muszą być najważniejsze. Myślę, że dzisiaj, po 10 latach, zabiegi medyczne stały się nadmierne”. Eutanazja jest do tej pory legalna w trzech krajach – Holandii, Belgii i Kanadzie.

– Na pewno jest na to pewien nacisk. Wiele pieniędzy inwestuje się w to, żeby eutanazję rozprzestrzenić, ale nie wiadomo, w którą stronę to pójdzie. Są trzy kraje, które w pełni zalegalizowały eutanazję – Holandia, Belgia i Kanada. Nie dotyczy to jednak tylko osób wyłącznie nieuleczalnie chorych. Nawet pacjenci, którzy mają problemy depresyjne, mogą zostać w ten sposób uśmierceni w Belgii i Holandii. Często jest to wykorzystywane do przejęcia organów. Zdarza się również, że starsze pary decydują się wspólnie popełnić takie samobójstwo – powiedział.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl