[TYLKO U NAS] Red. Michalkiewicz: Rok 2019 budzi wielkie emocje: czy na przykład nie zostaniemy we własnym kraju zepchnięci do roli narodu trzeciej kategorii

Najpóźniej w jesieni sekretarz stanu USA będzie musiał złożyć Kongresowi Stanów Zjednoczonych informację, jak Polska wywiązuje się z obowiązku zadośćuczynienia żydowskim roszczeniom majątkowym, oszacowanym na ponad 300 miliardów dolarów. (…)Co z tego dla nas wyniknie – czy na przykład nie zostaniemy we własnym kraju zepchnięci do roli narodu trzeciej kategorii – o tym się już wkrótce przekonamy i dlatego pojawienie się Nowego Roku budzi takie emocje – powiedział w programie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam red. Stanisław Michalkiewicz.

Za pierwszej komuny, zwłaszcza w latach 70-tych, rządowa telewizja przedstawiłaby nadejście Nowego Roku jako wielki sukces, bo wiadomo, że gdyby nie partia i rząd, to Nowego Roku mogłoby nie być i nadal trwałby ten stary. Na szczęście partia i rząd się postarały, no i mamy Nowy Rok – mówił Stanisław Michalkiewicz.

– Nietrudno się domyślić, dlaczego partia i rząd, zarówno wtedy, jak i teraz próbuje przypisywać sobie zasługi w szczęśliwym sprowadzeniu Nowego Roku. Nowy Rok wzbudza bowiem nie tylko szaloną radość na całym świecie, ale również – niespokojne wyczekiwanie. Ludzie się cieszą, a przynajmniej udają, wznoszą toasty czym tam kto ma, do niedawna nawet strzelali na wiwat z fajerwerków, ale okazało się, że psy strasznie tego nie lubią, więc coraz więcej miast się z tej nowej świeckiej tradycji wycofało. Ciekawe, jak daleko się na tej drodze posuniemy, bo o ile dotychczas panowało przekonanie, że dogadzać trzeba przede wszystkim ludziom, o tyle odtąd może zapanować przekonanie, że psy są ważniejsze i ludzie powinni się dla nich poświęcać. Można powiedzieć, że początek został już zrobiony i na przykład nasz nieszczęśliwy kraj od kilku lat poświęca się dla dwóch owczarków niemieckich, którzy stoją na czele Komisji Europejskiej – zaznaczy publicysta.

Wszystko jest zatem możliwe, zwłaszcza, że rok 2019 jest rokiem wyborczym – dodał.

– Najpierw odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jest on takim demokratycznym kwiatkiem do unijnego kożucha i deputowani mogą wygłaszać tam dwuminutowe, gniewne przemówienia, nawet przeciwko trzęsieniom ziemi. Pieniądze jednak są już prawdziwe, więc z pewnością kandydatów nie zabraknie. Dla obozu zdrady i zaprzaństwa, jak i obozu „dobrej zmiany”, Parlament Europejski jest rodzajem politycznej emerytury, podczas gdy dla ugrupowań próbujących wedrzeć się na polityczną scenę, jest to początek drogi ku świetlanej przyszłości. Toteż wszyscy, którzy na – co tu ukrywać – już zatęchłą polityczną scenę, chcieliby wpuścić trochę świeżego powietrza, powinni wziąć tę różnicę pod uwagę – zwrócił uwagę red. Stanisław Michalkiewicz.

Ale wybory do Parlamentu Europejskiego to zaledwie przedsmak tego, co nas czeka jesienią, kiedy to odbędą się u nas wybory do Sejmu i Senatu – powiedział gość TV Trwam.

– Co prawda mogliśmy się przekonać, że Sejm i Senat też niewiele mają do powiedzenia, bo Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu, jak gdyby nigdy nic, „zawiesza” uchwalane tu ustawy, a potem nasi dygnitarze muszą nadawać temu jakieś pozory legalności – ale ponieważ teraz jest rozkaz, że musi być demokracja, no to jest – i są też wybory. Niektórzy powiadają, że gdyby wybory mogły cokolwiek zmienić, to już dawno byłyby zakazane, ale jeszcze nie wszyscy w to wierzą, toteż jedni kandydują, podczas gdy inni głosują. W takiej sytuacji warto przypomnieć spostrzeżenia klasyków demokracji. Może nie wszystkich naraz, bo od tego zamieszanie mogłoby zrobić się jeszcze większe, ale przynajmniej jednego klasyka demokracji, to znaczy – Józefa Stalina. Wygłaszał on na temat demokracji spiżowe sentencje, na przykład – że ważniejsze do tego, kto głosuje, jest to, kto liczy głosy. Wielokrotnie mogliśmy się o trafności tego spostrzeżenia przekonać, a przecież na tym nie koniec. Jeszcze ważniejsze od liczenia głosów tak, żeby było dobrze, jest przygotowanie wyborcom odpowiedniej alternatywy. A po czym poznać, czy alternatywa polityczna jest odpowiednia? A po tym, że bez względu na to, kto wybory wygra, będą one wygrane. Toteż widzimy, że już od pewnego czasu na scenie politycznej trwają przetasowania i już wkrótce będziemy mogli zobaczyć, co tam nam reżyser politycznej sceny przygotował. Jak bowiem zauważył Janusz Gajos, grający partyjnego buca w filmie Krzysztofa Zanussiego „Kontrakt” – „demokracja demokracją, ale ktoś przecież musi tym kierować” – zaznaczył publicysta.

I dlatego warto przypomnieć, że najpóźniej w jesieni sekretarz stanu USA będzie musiał złożyć Kongresowi Stanów Zjednoczonych informację, jak Polska wywiązuje się z obowiązku zadośćuczynienia żydowskim roszczeniom majątkowym, oszacowanym na ponad 300 miliardów dolarów.

– Miejmy nadzieję, że z tego sprawozdania również my się dowiemy, jak sprawy stoją, bo jak dotąd nasi Umiłowani Przywódcy, zarówno z obozu „dobrej zmiany”, jak i obozu zdrady i zaprzaństwa, nie ośmielili się na ten temat pisnąć nawet słówkiem. A gdyby z tego sprawozdania wynikało, że Polska się miga, to już tam Kongres obmyśli jakieś środki dopingujące – jak to bywa w stosunkach między sojusznikami i strategicznymi partnerami. Co z tego dla nas wyniknie – czy na przykład nie zostaniemy we własnym kraju zepchnięci do roli narodu trzeciej kategorii – o tym się już wkrótce przekonamy i dlatego pojawienie się Nowego Roku budzi takie emocje – podsumował Stanisław Michalkiewicz.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl