[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: Polacy przekonali się, że na Marszu Niepodległości panuje wspaniały, podniosły nastrój

Polacy przekonali się, że tutaj panuje wspaniały, podniosły nastrój i po prostu przyjeżdżają. Wiedzą, że jest bezpiecznie, a to, co piszą lewicowo-liberalne media to stek kłamstw. Chcemy, żeby był to punkt zwrócenia się na powrót do wartości narodowych i katolickich – powiedział o Marszu Niepodległości na antenie Telewizji Trwam Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

„Miej w opiece naród cały” – to tegoroczne hasło Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie. Na patriotycznej manifestacji pojawiło się około 100 tys. osób.

– Wydaje nam się, że w dzisiejszych trudnych czasach (w których jesteśmy atakowani przez marksizm, zwalczana jest rodzina, następuje deprawacja dzieci w szkołach) należy wzywać Matkę Bożą, bo tylko ona jest w stanie tutaj pomóc. Tylko odwołując się do wartości katolickich, możemy doprowadzić do moralnej odnowy naszego narodu, naszego społeczeństwa – podkreślił Robert Bąkiewicz.

Jak powiedział Robert Bąkiewicz, Polacy potrzebują wzoru ze strony księży i Kościoła, który zawsze stał na straży niepodległości Polski.

– Kościół ma jednak wiele problemów. Wzywałem wszystkich biskupów, duchownych do tego, żeby wspierali, pokazali dobry przykład. Potrzebujemy świętych kapłanów w bardzo ciężkich czasach, które są czasami odejścia od wiary – zaznaczył prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Był czas, kiedy Marsz Niepodległości miał być zdelegalizowany za rzekome niebezpieczeństwo, które za sobą niesie. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości podkreślił jednak, że podczas wydarzenia jest bezpiecznie, przychodzą na nie całe rodziny.

– Polacy przekonali się, że tutaj panuje wspaniały, podniosły nastrój i po prostu tutaj przyjeżdżają. Wiedzą, że jest bezpiecznie, a to, co piszą lewicowo-liberalne media to stek kłamstw. Chcemy, żeby był to punkt zwrócenia się na powrót do wartości narodowych i katolickich. Chcemy skłonić do przemyśleń, na czym Polska była budowana – wskazał.

radiomaryja.pl

drukuj