fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] Prof. K. Pawłowicz: Prezydenci miast ruszyli opozycji na odsiecz

Prezydenci miast, na przykład Gdańska, Łodzi, Poznania, Warszawy, od razu ruszyli PO i opozycyjnej lewicy z odsieczą, wykorzystując organizacyjne i finansowe możliwości do organizowania wieców politycznych i wzywania Polaków do buntu przeciwko legalnie wybranemu rządowi – powiedziała w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja poseł PiS prof. Krystyna Pawłowicz.

Po przegranych wyborach opozycja nie składa broni. Przeciwnie, zadowolona ze swego przedłużającego się statusu bezmocnego smoka, sięga po coraz to nowe drastyczne środki i sposoby walki o powrót do władzy, która zapewniała im dostatnie życie oraz możliwość niekontrolowanego, spokojnego bogacenia się kosztem interesów państwa i Polaków. Ponieważ przereklamowana w swoim intelekcie opozycja nie potrafi zwyciężać w demokratycznych wyborach i nie potrafi sformułować oczekiwanego przez Polaków programu, bo gardzi nimi i poniża, więc sięga po różne formy niszczenia różnych struktur państwa.

Tuż po wyborach koalicja PO-SLD-PSL próbowała ulicznymi puczami obalić Sejm i Senat, uniemożliwić ich działanie i wykonywanie ważnych ustrojowych funkcji. W grudniu 2016 roku, okupując Sejm, opozycja próbowała uniemożliwić uchwalenie budżetu państwa, by zmusić prezydenta do rozwiązania Sejmu i ogłoszenia nowych wyborów, w których opozycja liczyła na wsparcie bojówek ulicznych różnych Obywateli RP czy prorosyjskich fundacji i zagranicznych wrogów Polski. Ten zamach nie udał się. Potem nieustannie nękano Polskę różnymi strajkami – lekarzy, pielęgniarek. Potem okupacja Sejmu przez osoby niepełnosprawne wykorzystywane przez partie Petru, PO i PSL. Ten sposób niedemokratycznego obalenia demokratycznego rządu PiS, pierwszego, który kolejno spełnia wyborcze obietnice, także nie przyniósł oczekiwanego skutku. Od 2015 roku opozycja destabilizuje prace wymiaru sprawiedliwości, ale z tym władze również dają sobie jakoś radę. Światełko nadziei na niedemokratyczne obalenie rządu pojawiło się dla opozycji po ubiegłorocznych wyborach do samorządów terytorialnych, w których opozycja zwyciężyła w kilku dużych miastach dysponujących dużymi możliwościami finansowymi i organizacyjnymi pozwalającymi na niemal niekontrolowane akcje antyrządowe.

Prezydenci miast, na przykład Gdańska, Łodzi, Poznania, Warszawy, od razu ruszyli PO i opozycyjnej lewicy z odsieczą, wykorzystując organizacyjne i finansowe możliwości do organizowania wieców politycznych i wzywania Polaków do buntu przeciwko legalnie wybranemu rządowi. Po przegranych ostatnio przez PO-SLD-PSL wyborach do PE ze zwiększoną energia opozycja i jej realny lider Donald Tusk szukają ratunku w radykalnym wykorzystaniu samorządów do ostatecznej rozprawy z PiS i Polską oraz Polakami, którzy opozycję w wyborach odrzucili.

Opozycja lansuje ostatnio swój projekt reformy Polski pod nazwą Wielka Polska Obywatelska zmierzający do zlikwidowania państwa polskiego i zbudowania federacji województw. Całość pomysłu finansuje i organizuje wróg chrześcijaństwa, państw narodowych i Polski George Soros. Towarzyszyć ma temu pełna patologia obyczajowa, tzw. związki partnerskie oraz adoptowanie przez nie dzieci. Opozycja i jej lider Donald Tusk, chcąc obalić PiS, idąc drogą nienawiści do Polski, chce teraz zlikwidować państwo polskie. Chce odebrać Polakom wszystkie zdobycze znienawidzonego przez nich rządu PiS. W akcję wojny samorządów przeciwko Polsce włączyła się też finansowana przez Sorosa Fundacja Batorego, która ogłosiła swoje uzupełniające 21 postulatów decentralizacji Polski.

Pamiętajmy, że te propozycje są póki co sprzeczne z polska konstytucją, która dla samorządów terytorialnych i ich organów przewiduje wyłącznie realizację zadań i zaspokajanie potrzeb wspólnoty mieszkańców danego terenu. Tyko takie zadanie może wykonywać samorząd. Dzisiaj samorządowcy finansowani przez mieszkańców, a wspierający opozycję łamią konstytucję i ustawy, wykraczając poza swe służebne, lokalne kompetencje.

Można tutaj wezwać mieszkańców Warszawy, Poznania, Łodzi i Gdańska: Opamiętajcie się i swoich włodarzy!

Cały felieton z cyklu „Myśląc Ojczyzna” prof. pos. Krystyny Pawłowicz można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj