[TYLKO U NAS] Prof. G. Uścińska: Od dziś można korzystać z bonu turystycznego; wydaliśmy już prawie 60 tys. bonów o łącznej wartości 50 mln złotych

Z usługą bonu turystycznego ruszyliśmy dziś w nocy.  Zainteresowanie było ogromne, a nasza praca gigantyczna. Do godziny 13.00 wydaliśmy już prawie 60 tys. bonów turystycznych o łącznej wartości 50 mln złotych. Odnotowaliśmy też pierwsze użycia tych bonów – powiedziała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin. Dopłata do wypoczynku  pośrednio pomoże osłabionej przez pandemię koronawirusa branży turystycznej.

– Przygotowania trwały kilka miesięcy. Uruchomiliśmy dużo pomysłów usprawniających uzyskanie informacji o programie. Przez ostatnie dni mieliśmy najwięcej pracy, musieliśmy przygotować wszystko, aby rodzice mogli sprawnie odebrać świadczenie – powiedziała prezes ZUS.

Polski Bon Turystyczny jest bardzo nowoczesnym programem przygotowanym przez rząd. Rejestracja wniosków odbywała się całkowicie w formie elektronicznej. Odbiór wniosków również jest swego rodzaju portfelem wirtualnym.

– To jest bardzo nowoczesne podejście. Uprawnionych do otrzymania bonu jest prawie 7 mln dzieci i wszystkie wnioski będą składane w formie elektronicznej. Trzeba zarejestrować się w PUE ZUS, co niesamowicie usprawni przepływ wniosków. Uruchomiliśmy też infolinię, pod którą można uzyskać wszystkie najistotniejsze informacje. Po zarejestrowaniu naszego wniosku otrzymujemy kod, którym możemy opłacić wakacje. Jest to swego rodzaju portfel elektorniczny – poinformowała prof. Gertruda Uścińska.

Prezes ZUS na antenie Radia Maryja zachęciła rodziców uprawnionych dzieci do składania wniosków poprzez platformę PUE ZUS.

–  Cały czas udoskonalamy bazę danych, cały czas pracujemy, aby było to jeszcze sprawniejsze i łatwiejsze. Zachęcamy rodziców do rejestracji w PUE ZUS. Polski Bon Turystyczny jest przewidziany na okres realizacji do końca marca 2022 roku – podkreśliła prezes.

Więcej informacji o Polskim Bonie Turystycznym można uzyskać [tutaj] oraz [tutaj

Całą rozmowę z prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertrudą Uściańską można odsłuchać [tutaj

radiomaryja.pl

drukuj