fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Poseł I. Kloc: W Unii Europejskiej następuje przebiegunowanie człowieka – z dobra na złą stronę

Człowiek w superpaństwie staje się maszyną, która ma wykonywać określone prace, nic nie wiedzieć oraz nie myśleć. W Unii Europejskiej następuje niestety przebiegunowanie człowieka – z dobra na złą stronę. Dzisiaj Platforma Obywatelska sytuuje się po tej stronie. To bardzo niebezpieczne dla Polski – wskazała Izabela Kloc, poseł PiS, podczas sobotniego „Polskiego punktu widzenia” w TV trwam.

Ulicami Warszawy przeszedł w sobotę organizowany przez Koalicję Europejską marsz „Polska w Europie”. Głos zabrał m. in szef Rady Europejskiej Donald Tusk. [czytaj więcej]

 – To, co dzisiaj prezentuje Platforma Obywatelska, Koalicja Europejska razem z Nowoczesną, Zielonymi, PSL-em, Komitetem Obrony Demokracji (finansowany przez Fundację Otwarty Dialog) wskazuje na to, że i Donald Tusk, i Koalicja Europejska dalej brną w rozdroże w Europie. Europa dzisiaj musi wrócić do korzeni, Europa potrzebuje wielkiej naprawy i wyjścia z kryzysu. Europą targają obecnie kryzysy od emigracyjnego, poprzez demograficzny, finansowy, po brexit – to są poważne problemy w Europie. Donald Tusk powinien patrzeć dziś na całość Europy, na to, aby stała się Europą państw narodowych. Europą, która przede wszystkim będzie służyła obywatelom, bo tak nie jest – powiedziała poseł.

Polityk zwróciła uwagę, iż obecnie w państwach Europy zachodniej poparcie dla Unii Europejskiej spada.

– Pytanie: „Dlaczego?”. Polska jest zamocowana w korzeniach chrześcijańskich, dalej kultywuje wartości, które legły u podstaw wspólnoty Unii Europejskiej, natomiast Europa zachodnia coraz bardziej od nich się oddala. Do czego to zmierza? Widzimy, co dzieje się we Francji, co dzieje się w Niemczech, widzimy te puste kościoły, które jednocześnie wskazują na to, że Europa traci swojego ducha, chrześcijańskiego ducha, który jest wyznaczany przez miłość, pokój i dobroć – zaznaczyła gość TV Trwam.

Izabela Kloc podkreśliła, że w konstrukcji europejskiej funkcjonują dwa nurty: z jednej strony mamy wizję Europy jako superpaństwa, a z drugiej strony jest Europa jako wspólnota narodów, jaką chcieli ojcowie założyciele Unii Europejskiej.

– Myślę, że Platforma Obywatelska staje po stronie superpaństwa, czyli unii narodów bez tożsamości narodowej. To jest bardzo niebezpieczne, ponieważ taka Unia i takie superpaństwo służy przede wszystkim tym, którzy chcą zawładnąć UE i sterować nią z góry (…). W Parlamencie Europejskim działa grupa Spinellego. Wiemy, kim był i w jakim kierunku szedł – to on jest prekursorem idei superpaństwa. Dzisiaj PO niestety sytuuje się po tej stronie. To jest bardzo niebezpieczne dla Polski, dla naszej Ojczyzny. Jako Prawo i Sprawiedliwość wiemy, że to nie jest dobra droga przede wszystkim dla człowieka, dlatego że człowiek w takim superpaństwie staje się maszyną, która ma wykonywać określone prace, nic nie wiedzieć oraz nie myśleć. W Unii Europejskiej następuje przebiegunowanie człowieka z dobra na niestety złą stronę – oceniła poseł Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj