fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] O. T. Rydzyk CSsR: Dziękujemy za to, że modlicie się za Radio Maryja

Wielkie dzięki za to, że modlicie się za Radio Maryja. Myślę zwłaszcza o wszystkich chorych, których tu nie ma, wszystkich chorych, wszystkich cierpiących – mówił w sobotę na Jasnej Górze podczas 27. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja Dyrektor toruńskiej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR w swoim wystąpieniu nawiązał do treści homilii wygłoszonej przez ks. bp. Antoniego Pacyfika Dydycza. Podkreślił on, że na świecie jest wiele osób, którym nie przeszkadza, że małżeństwem określa się związek dwóch osób tej samej płci.

– Wielu ludzi w świecie – nie myślę tylko o Polsce, bo w Polsce może jeszcze się bronią – ale wielu ludzi ma już jakby przemielone umysły. Już nie robi na nich wrażenia, (…) że dwóch facetów to małżeństwo – albo dwie kobiety. Normalnie to by się nazywało zboczenie, ale jak jeden minister za czasów AWS-u powiedział, że to jest zboczenie, to na drugi dzień już przestał być ministrem, bo przyszedł „błękitny telefon” z Brukseli – przypomniał zakonnik.

Rodzina Radia Maryja to fenomen – zaznaczył dyrektor toruńskiej rozgłośni.

– Trzeba powiedzieć, tu, przy Matce Bożej: 27 lat radia będzie w grudniu i to radio utrzymujecie. Jeszcze nie padliśmy, ale ci, którzy są przeciwko nam, robią wszystko, żebyście uwierzyli w te różne głupoty, że PiS nam daje pieniądze (…) Ja im błogosławię i mówię: Panie Jezu, zajmij się tym. To jest też mój brat, to jest też moja siostra, bo my wszyscy jesteśmy rodziną ludzką, rodziną polską, rodziną Bożą – akcentował.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR podziękował również pielgrzymom za modlitwę w intencji Radia Maryja.

– Wielkie dzięki za to, że modlicie się za Radio Maryja. Myślę zwłaszcza o wszystkich chorych, których tu nie ma, wszystkich chorych, wszystkich cierpiących. Myślę o tych, którzy już odeszli do Pana, a byli wielkiego apostolskiego ducha, w Polsce i w świecie – mówił redemptorysta.

Dziękujemy bardzo wam wszystkim organizatorom, wam, którzy tworzycie to radio w Polsce i w świecie i mówcie wszystkim, że takie radio jest – podkreślił dyrektor Radia Maryja i przypomniał, że w tym roku mija 18 laty od założenia Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– W tym roku mija 18 lat, jak założyliśmy taką uczelnię: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. To jest dla nas oczko w głowie. Bardzo się cieszę, że ta uczelnia, chociaż nie jest kochana przez lewicę, została oceniona przez najwyższe organy w Polsce – dziennikarstwo – jako wyróżniające się. (…) Nasi specjaliści szkolą prokuratorów, sędziów i rzeczników – wskazywał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

 

RIRM

drukuj