[TYLKO U NAS] M. Piłka: PiS mogłoby odgórnie zakazać wprowadzenia gender do szkół

Prawo i Sprawiedliwość ma większość w parlamencie i mogłoby odgórnie zakazać wprowadzenia ideologii gender do szkół. W Bułgarii tak zrobiono, a PiS skończyło jedynie na słowach – mówił w sobotnim „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Piłka.

Już niedługo Polacy pójdą do urn i podejmą decyzję o tym, kto będzie rządził w ich imieniu w samorządach. Według Mariana Piłki nadchodzące wybory to część wojny cywilizacyjnej.

– Wydaje mi się, że w Polsce i Europie mamy do czynienia z wojną cywilizacyjną, przeciwko cywilizacji chrześcijańskiej. KE stała się heroldem destrukcji ładu moralnego. W Polsce również mamy z tym do czynienia. W tym kontekście należy również widzieć kwestię wyborów samorządowych. Ta wojna odbywa się również tutaj – podkreślił Marian Piłka.

W wielu miastach bardzo często pojawia się kwestia dofinansowania in vitro.

– W sejmiku mazowieckim udało się przeforsować finansowanie naprotechnologii. W związku z tym można leczyć się tą metodą. Jest zatem możliwość alternatywnego leczenia niepłodności – wskazał radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Prawo i Sprawiedliwość nie zajmuje się centralnie kwestią ideologii gender, a to zgoda na upadek Europy. Dlatego chcemy – jako Prawica RP – oddać szkołę w ręce rodziców – zaznaczył Marian Piłka.

– To zgoda na destrukcję ładu moralnego i cywilizacji chrześcijańskiej. PiS ma większość w parlamencie i mogłoby odgórnie zakazać wprowadzenia tej ideologii do szkół. W Bułgarii tak zrobiono, a PiS skończyło jedynie na słowach – wskazał.

– Jeżeli nie przezwyciężymy tego kryzysu, to nasz naród powieli los dekadenckich krajów – dodał.

RIRM

drukuj