fot. diecezja.wloclawek.pl

[TYLKO U NAS] Ks. bp W. Mering: Radio Maryja jest jednym z najważniejszych bastionów chroniących Kościół Jezusa Chrystusa. Jest niezastąpione i nieodzowne

Radio Maryja, nie tylko dla mnie, ale i dla ogromnej rzeszy ludzi, jest jednym z najważniejszych bastionów chroniących Kościół Jezusa Chrystusa. To jest też skała, opoka oporu przeciw wszystkim diabelskim próbom wyrugowania Ewangelii z życia narodu i Kościoła. Radio Maryja to prawdziwe przedmurze chrześcijaństwa. Jest niezastąpione, nieodzowne dla pracy duszpasterskiej w kościołach w Polsce – akcentował ks. bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej, przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W tym roku obchodzimy 29. rocznicę założenia Radia Maryja. Toruńska rozgłośnia rozpoczęła swoje nadawanie 8 grudnia 1991 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

– Jak dziś pamiętam powrót z Torunia ówczesnego biskupa chełmińskiego (…), który powiedział, że dokonała się tam wielka sprawa dla Kościoła. (…) Dzisiaj myślę, że to była wspaniała intuicja. Z rozgłośnią kojarzyły mi się potem przede wszystkim wściekłe ataki na założyciela, o. dr. Tadeusza Rydzyka, za niby uprawianie polityki. Tak jakby było czymś nienormalnym, że katolicy chcą uczestniczyć w życiu społeczno-kulturowym swojego kraju. Polityka to jest troska o całość ludzkiego życia, ona przenika wszystkie obszary. Dzisiaj Ojciec Święty Franciszek mówi, że katolik musi być w polityce zarówno poprzez modlitwę, jak i poprzez aktywne włączenie się w działanie dla dobra ojczyzny, Kościoła, kontynentu. Później zrozumiałem, że Radio Maryja musi być atakowane, bo ono głosi i chce być wierne orędziu Chrystusa: „Mnie prześladowali i was prześladować będą” – podkreślał ks. bp Wiesław Alojzy Mering.

Zdaniem ordynariusza diecezji włocławskiej, ataki i nienawiść kierowane w stronę Radia Maryja dowodzą wierności wobec orędzia Chrystusa.

– Radio Maryja, nie tylko dla mnie, ale i dla ogromnej rzeszy ludzi, jest jednym z najważniejszych bastionów chroniących Kościół Jezusa Chrystusa. To jest też skała, opoka oporu przeciw wszystkim diabelskim próbom wyrugowania Ewangelii z życia narodu i Kościoła. (…) Radio Maryja to jest prawdziwe przedmurze chrześcijaństwa. (…) To także centrum obrony życia ludzkiego i godności człowieka, rodziny i małżeństwa – akcentował przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP.

Gość „Aktualności dnia” zaznaczył, że Kościół Chrystusa zawsze przeżywał rozmaite kryzysy, ale w tej chwili „jest mocno rozsadzany od wewnątrz”.

– Dzisiaj widzimy, jak próbuje się formować zupełnie nowe, zafałszowane chrześcijaństwo w „katolickich” pismach, organizacjach, a także wśród ludzi, którzy noszą sutanny czy habity. To jest bolesne. Dlatego Radio Maryja, które nieugięcie broni najwyższego autorytetu dla Polaków – świętości Jana Pawła II, niestrudzenie przypominając jego wypowiedzi, homilie, nauczanie, jest niezastąpione, nieodzowne dla pracy duszpasterskiej w kościołach w Polsce – mówił ordynariusz diecezji włocławskiej.

Ks. bp Wiesław Mering nawiązał do słów Ojca Świętego: „Ja codziennie dziękuję Bogu, że w Polsce jest takie radio i że nazywa się Radio Maryja”.

– W 29. urodziny z najgłębszym przekonaniem dołączam się do tej wypowiedzi naszego rodaka, rozumiejąc termin „Radio Maryja” szeroko, czyli obejmując nim także Telewizję Trwam, „Nasz Dziennik”, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej oraz fenomen, jaki stanowi Rodzina Radia Maryja. To rodzina katolików, którzy chcą być wierni Panu Jezusowi. Niech Pan Bóg te wszystkie inicjatywy błogosławi, wspiera, niech otacza Swoją czułą opieką. (…) Życzę Radiu Maryja wierności Ewangelii, Kościołowi, tradycji i tego, co w Kościele jest niezmienne, czego nie wolno nikomu zmieniać i zniekształcać. Życzę także męstwa, odwagi, która podporządkowana jest służbie prawdzie i dobru – podsumował gość Radia Maryja.     

Całą rozmowę z ks. bp. Wiesławem Meringiem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj