fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Ks. abp M. Mokrzycki: Muzeum „Pamięć i Tożsamość”, które teraz powstaje w Toruniu – będzie wielkim dziełem

Każda inicjatywa związana ze św. Janem Pawłem II jest bardzo ważna niezależnie od tego, czy są to malowane portrety, pisana poezja,  szkoła, ulica nazwana jego imieniem, kościół pod jego wezwaniem czy także muzeum. Muzeum „Pamięć i Tożsamość”, które teraz powstaje w Toruniu, także będzie wielkim dziełem – wskazał ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski i sekretarz św. Jana Pawła II w rozmowie z TV Trwam.

W 2021 roku otwarte zostanie muzeum „Pamięć i Tożsamość” poświęcone św. Janowi Pawłowi II.

– Każda inicjatywa związana ze świętym Janem Pawłem II jest bardzo ważna niezależnie od tego, czy są to malowane portrety, obrazy przez dzieci i artystów, czy to pisana poezja, pieśni, czy szkoła, ulica nazwana jego imieniem, czy kościół pod jego wezwaniem czy także muzeum. To wszystko jest bardzo ważne dlatego, że to przypomina nam postać św. Jana Pawła II i całą jego twórczość począwszy od dzieciństwa aż do jego świętości. Na każdym polu człowiek może coś od świętego Jana Pawła II zaczerpnąć – wskazał ksiądz arcybiskup.

Św. Jan Paweł II był dla nas Polaków nie tylko głową Kościoła, ale przede wszystkim wzorem – podkreślił duchowny.

– Jako patriota, Polak, prawdziwy kapłan i wierny apostoł Kościoła poprzez swoją biskupią czy kardynalską posługę. Ojciec Święty w wielu swoich przemówieniach, swoją postawą i gestem ucałowania ziemi, tej jego troski o Ojczyznę, by odzyskała wolność, jest takim wzorem do naśladowania. Od niego możemy bardzo wiele się nauczyć. Papież powiedział bardzo dużo pięknych wypowiedzi na temat Ojczyzny i tych wszystkich, którzy za tę Ojczyznę oddawali swoje życie oraz walczyli za jej wolność. Ojciec Święty uczył nas także odpowiedzialności – powiedział ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

Ks. abp Mieczysław Mokrzycki jest przyjacielem Rodziny Radia Maryja. Powiedział, że bardzo ceni sobie wszystkie dzieła, które zostały zainicjowane przez to środowisko.

–  Ojciec dyrektor formuje duchowo i intelektualnie właśnie poprzez te dzieła, ponadto pomaga młodym ludziom rozwijać swoje talenty. To muzeum, które teraz powstaje, ono także będzie wielkim dziełem – podsumował duchowny.

radiomaryja.pl

drukuj