[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Apeluję do uczciwych ludzi jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając PiS – osłabiacie Polskę

Apeluję do ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość – osłabiacie Polskę – mówił Antoni Macierewicz, były szef MON, w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

Antoni Macierewicz zaznaczył, że w ostatnich tygodniach mnożą się informacje – bądź „dezinformacje” – które sugerują narastającą presję na Polskę przez Stany Zjednoczone.

– Miałaby ona doprowadzić do wypłacenia przez Polskę jakichś rekompensat, jakichś olbrzymich pieniędzy środowiskom żydowskim. Punktem odniesienia tego zjawiska jest ustawa podjęta przez Kongres Stanów Zjednoczonych, mówiąca o tym, że Departament Stanu ma monitorować proces reprywatyzacji – i ewentualnie także to, co zostało ustalone jeszcze przez ministra Bartoszewskiego w okresie Akcji Wyborczej Solidarność – zasilania środowisk żydowskich efektami mienia bezspadkowego, tak żeby rekompensować im dramat Holokaustu. Jak wiadomo, ta sprawa została załatwiona już w 60. latach. Stany Zjednoczone otrzymały pieniądze od polskiego rządu (…). Nie ma żadnego tytułu prawnego ani w prawie międzynarodowym, ani w prawie amerykańskim, ani – co jest najbardziej istotne – w prawie polskim – mówił były minister obrony narodowej.

Poseł podkreślił, iż „formułowane są plotki”, np., że od wspomnianej wyżej sprawy, uzależnione jest wsparcie amerykańskie dla bezpieczeństwa granic naszej Ojczyzny. Tymczasem – jak powiedział – sojusz polsko-amerykański jest dla Polski coraz bliższy i coraz istotniejszy.

– Pozwala budować potęgę, siłę i bezpieczeństwo Polski, a także całego układu państw Europy Środkowej. W wymiarze strategicznym dla Polski jest to kwestia absolutnie fundamentalna. Rosja uważa to za olbrzymie zagrożenie, bo rzeczywiście blokuje to możliwość imperialnego wpływu Rosji na cała Europę, który buduje dzięki sojuszowi z Niemcami oraz różnym rozmowom z Francją (…). Sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest nie tylko fundamentem rozwoju technologicznego Polski, ale i siły militarnej Polski. To Rosja znakomicie rozumie – tłumaczył.   

Według polityka sprawy dotyczące mienia bezspadkowego są fałszywie przedstawiane przez środowiska, które „tradycyjnie były prorosyjskie”. O jakie środowiska chodzi?

– Nie jest prawdą, że są to środowiska narodowe, bo ze Stronnictwem Narodowo-Demokratycznym nie mają w istocie nic wspólnego. Jest prawdą, że będąc środowiskami marginalnymi, prorosyjskimi, czasami zresztą bezpośrednio związanymi z polityka rosyjską, są środowiskiem, które chce udawać środowiska narodowe i grać na pewnej nucie (…). Mówienie o tym, że Stany Zjednoczone wiążą kwestię ewentualnych rekompensat dla środowisk żydowskich ze swoją polityką bezpieczeństwa jest wynikiem naiwnego nierozumienia, albo świadomego zakłamywania relacji polsko-amerykańskich. Tak Polska, jak i Stany Zjednoczone są równo zainteresowane wzmocnieniem bezpieczeństwa flanki wschodniej. Jeżeli się tego nie zrobi USA zostaną wypchnięte z Europy. Jeżeli tego się nie zrobi Polska znowu popadnie w zależność od Rosji. To jest wspólny interes Stanów Zjednoczonych i Polski – podkreślił Antoni Macierewicz.

Były szef MON w felietonie „Głos Polski” zwrócił się także bezpośrednio m.in. do red. Stanisława Michalkiewicza i Grzegorza Brauna, kandydata Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– Są to środowiska marginalne, które chcąc wejść do Parlamentu Europejskiego, chcąc wejść do polskiego Parlamentu – chcą to uczynić kosztem Prawa i Sprawiedliwości, chcą to uczynić kosztem wielkiej formacji patriotycznej, która jest jedyną siłą zdolną zatrzymać wszelkie roszczenia niesprawiedliwe, nieuczciwe i nie mające żadnych podstaw wobec Polski. Jeżeli osłabimy PiS, to damy drogę takim siłom jak Platforma Obywatelska i tzw. Koalicja Europejska. A to są siły, które wielokrotnie przystawały na grabież Polski i to z różnych środowisk, zarówno mafijnych jak i politycznych zagranicznych. Apeluję do takich ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość – osłabiacie Polskę – powiedział Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj