[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Radio Maryja wyróżnia się tym, że nie idzie na kompromisy

Od wszystkich innych rozgłośni wyróżnia nas to, że nie możemy iść na kompromis. Prawda jest tylko jedna i my głosimy tę prawdę, którą dał nam Jezus Chrystus – powiedział podczas 28. rocznicy powstania Radia Maryja Andrzej Jaworski, przewodniczący Instytutu Pamięć i Tożsamość św. Jana Pawła II.

Rodzina Radia Maryja świętowała w sobotę 28-lecie powstania rozgłośni. Na uroczystościach obecny był Andrzej Jaworski, który podkreślił, że Radio Maryja jest tym, co nie pozwala niszczyć ideologii LGBT polskich rodzin.

– Kilka lat temu, kiedy wygraliśmy batalię o multipleks dla Telewizji Trwam wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i tak naprawdę będziemy mogli zacząć świętować i myśleć tylko o pozytywnych rzeczach. Teraz widzimy, że był to pierwszy etap. Dzisiaj mamy wielką walkę z ideologią LGBT, która zagraża naszej Ojczyźnie, naszym rodzinom, dzieciom. Gdyby nie Rodzina Radia Maryja, Radio Maryja, Telewizja Trwam, to ta walka byłaby przegrana. Dzięki temu, że te dzieła istnieją i działają jesteśmy w stanie wygrać i pokazać, że chrześcijaństwo to ta droga, którą należy podążać – wskazał.

Odbiorcami Radia Maryja nie są wyłącznie osoby starsze. To także młodzież, która pojawiła się w Toruniu.

– Wśród osób, które są obecne przy Radiu Maryja, jest dużo młodych ludzi. Widzimy, ile osób przyjeżdża na pielgrzymki dla dzieci i młodzieży – podkreślił Andrzej Jaworski.

Jak dodał, Radio Maryja nie chodzi na kompromisy, gdy mowa o wartościach katolickich.

– Od wszystkich innych rozgłośni wyróżnia nas to, że nie możemy iść na kompromis. Prawda jest tylko jedna i my głosimy tę prawdę, którą dał nam Jezus Chrystus – powiedział przewodniczący Instytutu Pamięć i Tożsamość św. Jana Pawła II.

radiomaryja.pl

drukuj