[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Jesteśmy zasypywani antychrześcijańskimi przekazami

Jesteśmy zasypywani antychrześcijańskimi przekazami i napiętnowani w sposób, jaki w ostatnim czasie nie miało to miejsca. W mediach społecznościowych zostały zablokowane nasze konta, co jest przejawem cenzury – powiedział w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II. Odniósł się w ten sposób do utrudnionej działalności w ramach akcji „SOS dla polskich rodzin”.

Trwają spotkania w ramach akcji „SOS dla polskich rodzin”. To seria spotkań mających na celu rozmowy o ideologii gender i jej zapobieganiu.

– To zobowiązanie dla nas. Musimy otwarcie głośno mówić o polskich wartościach, nauce chrześcijańskiej. Cieszę się, że na spotkania przychodzi wiele osób. Mówimy o tym, jak ważne są wartości chrześcijańskie i dawanie o nich świadectwa. Jesteśmy zasypywani antychrześcijańskimi przekazami i napiętnowani w sposób, jaki w ostatnim czasie nie miało to miejsca. W mediach społecznościowych zostały zablokowane nasze konta, co jest przejawem cenzury – podkreślił Andrzej Jaworski.

Zainteresowanie spotkaniami jest duże. Każdy może też zgłosić chęć organizacji tego typu wydarzenia.

– Mamy w tej chwili wiele telefonów, bardzo dużo ludzi wyraża poparcie. Zależy nam na tym, żeby dzwoniły do nas osoby, które chcą takie spotkania zorganizować. Musimy razem organizować takie spotkania. Choćbyśmy chcieli, nie jesteśmy sami w stanie zorganizować wszystkich tego typu spotkań – wskazał wieloletni parlamentarzysta.

– Ważne jest to, żebyśmy nie tylko ostrzegali, ale wiedzieli też przed czym ostrzegamy. Tylko żywa rozmowa daje możliwość, aby ktoś od początku do końca zrozumiał i chciał dalej iść mówić o tym, co należy zmieniać. Po drugiej stronie są przeszkolone osoby, które były poddawane szkoleniom, otrzymały ogromne pieniądze – dodał.

Całą rozmowę z Andrzejem Jaworskim z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj