Tygodnik „WPROST” przeprosił ks. dr. hab. Tadeusza Bąka za pomówienia

Tygodnik „WPROST” decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie przeprosił na łamach swojej gazety ks. dr. hab. Tadeusza Bąka za bezpodstawne pomówienia. Kapłan został na łamach tygodnika zaatakowany kilkukrotnie w artykułach: „Naukowe Szalbierstwo”, „Słowaccy docenci, polski wstyd”, „Lista wstydu polskiej nauki. Prawie 200 osób z fikcyjnymi tytułami zdobytymi na Słowacji”.

Ataki na duchownego rozpoczęły się po przyznaniu przez komisję, której był członkiem, wysokich ocen na komisji akredytacyjnej badającej działalność Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Do sprawy odniósł się w rozmowie z Redakcją Portalową Radia Maryja dr Przemysław Przybylski, radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, który naukowo zajmuje się pedagogiką społeczno-narodową przełomu XIX i XX wieku, historią polityczna po 1989 roku oraz socjologią edukacji i wychowania.

– Sprawa dotyczyła ks. prof. Tadeusza Bąka i jego zniesławienia, jakoby w sposób nieuprawniony posługiwał się tytułami naukowymi uzyskanymi na Słowacji. Wszystkie problemy księdza profesora rozpoczęły się po tym, gdy przewodniczył Państwowej Komisji Akredytacyjnej w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, gdzie – nie arbitralnie lecz kolegialnie, na podstawie obiektywnych parametrów – uznano, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zasługuje na ocenę wyróżniającą – powiedział dr Przemysław Przybylski.

RIRM

drukuj