fot. PAP/Paweł Supernak

Za tydzień kongres Prawa i Sprawiedliwości

Dokładnie za tydzień w Przysusze na Mazowszu odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie to druga część ubiegłorocznego kongresu i – jak informowali politycy tego ugrupowania – dotyczyć ma m.in. zmian w programie partii.

Konferencja ma stanowić podsumowanie ostatnich dwóch lat i być okazją do zaprezentowania wstępnych założeń na drugą kadencję.

O kongresie na konferencji w Brukseli mówiła wczoraj premier Beata Szydło, która odniosła się do pytań o ewentualną rekonstrukcję rządu.

– Przed nami już kolejne kampanie, wybory samorządowe, potem wybory parlamentarne, a więc na pewno czas wytyczenia sobie programu i kierunku, w którym idziemy, jest potrzebny. Powtórzę to, co mówiłam zawsze, kiedy otrzymywałam takie pytanie, a było ich bardzo dużo, iż rekonstrukcję się przeprowadza, a nie o niej opowiada. Pozwólcie Państwo, że przy tym pozostanę. Natomiast każdy z ministrów, wiceministrów i również premier musi zawsze pamiętać o tym, że ma wypełniać swoje zadania. Jesteśmy po to, żeby wypełniać program i realizować to, do czego się zobowiązaliśmy, a jeżeli ktoś tego nie realizuje, to musi zawsze wiedzieć, że będzie musiał z tej drużyny odejść – oświadczyła premier.

Ostatnio wicepremier Jarosław Gowin informował, że tylko początkowo spotkanie będzie kongresem PiS. Potem przekształcić się ma w rozmowy całej Zjednoczonej Prawicy, w skład której wchodzą ugrupowania Polska Razem oraz Solidarna Polska.

RIRM

drukuj