fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

Potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem w kraju – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Nowe przypadki wykryto u młodego mężczyzny w Warszawie oraz u dwóch kobiet w sile wieku – w Łańcucie i w Lublinie. Łącznie chorych jest 25 osób.


Wojewoda lubelski Lech Sprawka wskazał, że na Lubelszczyźnie to już drugi przypadek zakażenia.

– Dotyczy to kobiety w przedziale wieku 50-60 lat. Osoby, która zgłosiła się i została przewieziona do szpitala w Janowie Lubelskim. W momencie, kiedy doszło do znacznego pogorszenia stanu zdrowia i ujawnienia informacji o tym, że mogła mieć kontakt z osobą z kraju, w którym jest transmisja koronawirusa. Została przewieziona do szpitala klinicznego w Lublinie na oddział zakaźny. W późnych godzinach nocnych został potwierdzony pozytywny wynik badania próbki tej osoby – powiedział Lech Sprawka.

Wojewoda lubelski zapewnił przy tym, że służby sanitarne prowadzą intensywne działania nad ustaleniem kręgu osób, które mogły mieć kontakt z zarażoną kobietą.

Lech Sprawka zaznaczył też, że władze poszczególnych gmin w pobliżu Bełżyc, gdzie odnotowano pierwszy na Lubelszczyźnie przypadek choroby zamykają przedszkola szkoły i placówki kulturalne.

RIRM/TV Trwam News

drukuj