fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Trwa spotkanie ws. programu „Mieszkanie Plus”

W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie trwa spotkanie projektantów i architektów z producentami nowoczesnych technologii budowlanych. To element procesu konkursowego, który ma wyłonić projekt domu modelowego dla programu Mieszkanie Plus.

Celem konkursu na projekt domu w ramach programu Mieszkanie Plus jest stworzenie wysokiej jakości budynków mieszkalnych, które będą przyjazne rodzinom, a jednocześnie spełnią rygorystyczne wymogi techniczne i urbanistyczne.

Dzisiejsze spotkanie, w którym udział biorą architekci oraz producenci nowoczesnych technologii budowlanych, ma pomóc w nawiązaniu kontaktów, a także wymianie doświadczeń.

Wiceminister rozwoju, Adam Hamryszczak podkreśla, że program Mieszkanie Plus, to nie tylko program społeczny, ale także szansa na rozwój innowacyjnych technologii.

– Program może stanowić niezwykłą dźwignie dla rozwoju sektora budownictwa. Oczywiście sektor budownictwa musi kojarzyć się z innowacjami, musi również uwzględniać kwestie klimatyczne i środowiskowe.  Wszystkie działania związane z Mieszkaniem Plus też powinny uwzględniać kwestie dotyczące otoczenia i kwestie przestrzenne. W związku z powyższym, jestem przekonany (…), że ten program będzie realizowany z sukcesami i przyczyni się do rozwoju branży – mówi Adam Hamryszczak.

Konkurs na projekt domu w ramach programu Mieszkanie Plus został rozpoczęty pod koniec marca. Propozycje można zgłaszać do 12 września.

Głównym organizatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

PAP/RIRM

drukuj