twitter.com/MON_GOV_PL

Trwa polsko-amerykańska konferencja dotycząca cyberbezpieczeństwa

W Warszawie trwa polsko-amerykańska konferencja dotycząca cyberbezpieczeństwa. W obradach biorą udział eksperci z dziedzin IT, innowacji, obronny i polityki zagranicznej z USA, Polski i innych krajów europejskich. Dyskusja toczy się wokół roli innowacji, walki z dezinformacją oraz ochrony infrastruktury krytycznej.

W spotkaniu wziął też udział premier Mateusz Morawiecki. W swoim wystąpieniu mówił o złożoności problemu cyberbezpieczeństwa. Jego zdaniem żaden kraj Zachodu nie poradzi sobie z tą kwestią w pojedynkę.

Szef rządu wezwał też do zwiększenia nakładów na sektor cyberbezpieczeństwa.

– Apeluję do państwa, do waszych polityków i liderów, aby wydawać więcej pieniędzy na sektor cyberbezpieczeństwa, na tzw. cyberżołnierzy, by chronić nasz internet. Nasi wrogowie na pewno nie będą czekać. Nasi wrogowie zbroją się nawet teraz. Tylko odpowiedź kolektywna pozwoli na odparcie ataku i tylko taka, która będzie zdecydowana. Aby nasze narody i gospodarki były bezpieczne, sektor cyberbezpieczeństwa musi być przez nas kontrolowany, żeby nie był kontrolowany przez naszych wrogów – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa obradować będą do czwartku. Wydarzenie jest częścią inicjatywy partnerstwa polsko-amerykańskiego „100 lat razem”. Organizatorem konferencji jest Atlantic Council.

RIRM

drukuj