fot. Młyn Wiedzy

Toruń: Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” obchodzi urodziny

Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu obchodzi swoje 4. urodziny. Z tej okazji pracownicy obiektu przygotowali wiele różnorodnych ekspozycji służących do poznawania świata fizyki, chemii i przyrody.

Kilka pięter prawdziwej zabawy połączonej z nauką i wiele rzeczy do przekładania, przekręcania, chwytania i budowania – w taki sposób w Toruniu budzi się u najmłodszych ciekawość świata i zainteresowanie światem nauki. Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu świętuje 4. rocznicę powstania.

Nasi odwiedzający są dla nas najważniejsi – powiedziała Monika Wiśniewska, dyrektor placówki.

– Staramy się zmieniać dla naszych odwiedzających ofertę zarówno wystaw, jak i samych zajęć, które tutaj przeprowadzamy. Tak naprawdę myślę, że o tym, jak jesteśmy akceptowani świadczy fakt, że przez 4 lata naszej działalności z naszej infrastruktury skorzystało ponad 550 tys. osób – zaznaczyła Monika Wiśniewska.

Z okazji urodzin obiektu jego ekipa przygotowała dla zwiedzających nowe wystawy. Jedną z nich jest morska opowieść dla najmłodszych połączona z poszukiwaniem skarbu, a także podróż w głąb oceanu za pomocą okulusów – wskazał Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu.

– Nasi zwiedzający mogą na własnej głowie, na własnym mózgu, na własnych dłoniach poczuć, jak to jest przenieść się do innego świata. Można stanąć oko w oko z wielorybem, poszukać skarbu, dotknąć ukwiału, którego tak naprawdę nie ma, ale nasz mózg go widzi i odbiera – powiedział Marcin Centkowski.

Nauka poprzez zabawę jest kluczem do rozwinięcia u najmłodszych pasji poznawania świata – dodała dyrektor Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu.

– To jest podstawa do tego, żeby dzieci się bardzo dobrze rozwijały. Podstawą na zajęciach warsztatowych dla przedszkolaków jest to, że pokazujemy tym dzieciom, jak bardzo ważne jest zadawać pytania i samemu próbować znaleźć odpowiedzi, ale też jak ważna jest praca w grupie i komunikowanie się między sobą – powiedziała Monika Wiśniewska.

TV Trwam News/RIRM

drukuj