PAP/Marcin Obara

Szef MON spotkał się z żołnierzami NATO i UE – uczestnikami defilady „Silni w Sojuszach”

Szef MON Mariusz Błaszczak spotkał się w czwartek z żołnierzami państw NATO i Unii Europejskiej – uczestnikami defilady „Silni w Sojuszach”. Spotkanie odbyło się na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Minister Mariusz Błaszczak podziękował zgromadzonym za obecność.  Jest to – jak podkreślił – dowód współpracy i przyjaźni.

Szef MON zaznaczył, że 20 lat obecności Polski w NATO i 15 lat członkostwa w UE to bardzo ważne daty dla historii i rozwoju naszego kraju.

– Przez 20 lat Polski w NATO i przez 15 lat Polski w UE stworzyliśmy solidne podstawy do rozwoju, do współpracy międzynarodowej. Dzięki naszej współpracy rozwija się Polska, rozwijają się państwa, które wchodzą w skład Sojuszu Północnoatlantyckiego i UE. Ten rozwój dotyczy zarówno działań politycznych, ekonomicznych, jak i wojskowych. Wspólnie gwarantujemy własne bezpieczeństwo. Jesteśmy solidarni wobec siebie. Nie tylko korzystamy z tych gwarancji, ale także rozwijamy. Rozwijamy zdolności NATO i UE na przykład w zakresie bezpieczeństwa i obrony – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Piątkowa defilada, w której wezmą udział wojskowi, rozpocznie się o godzinie 14.00 na Wisłostradzie. Weźmie w niej udział ponad 2 tys. żołnierzy i funkcjonariuszy innych służb, w tym ponad 200 żołnierzy państw sojuszniczych. W defiladzie przejedzie ponad 200 pojazdów, a w powietrzu zaprezentuje się około 80 samolotów.

RIRM

drukuj