fot. PAP/Photoshot

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce poprawia się

Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane dotyczące koronawirusa. Sytuacja epidemiologiczna poprawia się, liczba nowych przypadków jest znacznie mniejsza.

Dane dotyczące zakażeń pokazują, że nowych przypadków jest coraz mniej – wskazał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

– Mamy 259 nowych przypadków. Z tego 80 z nich jest z woj. śląskiego – mówił Janusz Cieszyński

Sytuacja normuje się w całym kraju. Także na Śląsku, który do niedawna był siedliskiem dużej ilości ognisk koronawirusa.

– Z badań, które były prowadzone w jednej z kopalń w serii z 1 lipca, na 500 osób nie było ani jednej dodatniej próbki, to każe przypuszczać, że będzie tych wyników dodatnich coraz mniej – zaznaczył wiceminister.

Teraz w Polsce występują pojedyncze ogniska i dotyczą one najczęściej zakładów pracy – podkreślił Janusz Cieszyński.

– Te ogniska są błyskawicznie wyłapywane. Jest przeprowadzane dochodzenie epidemiologiczne – oznajmił wiceszef resortu zdrowia.

Resort zdrowia podkreślił, że nie ma powodów do obaw z powodu wyborów.

– Chcemy, aby druga tura była – tak samo jak pierwsza – w stu procentach bezpieczna. Dla wszystkich, którzy są w lokalach wyborczych, rozdysponowaliśmy kolejną pulę środków ochrony indywidualnej. Dziesiątki opakowań płynów do dezynfekcji, miliony rękawiczek dla członków komisji, maski, tam, gdzie to było niezbędne – przyłbice – podkreślił Janusz Cieszyński.

Przed drugą turą przygotowano przepisy, które pozwalają niektórym przystąpić do głosowania bez kolejki. Chodzi o osoby starsze, kobiety w ciąży i osoby z dziećmi do 3. roku życia.

TV Trwam News

drukuj