fot. Twitter/Polska Policja

Świętokrzyskie: Policja zabezpieczyła blisko 150 kg krajanki tytoniowej

Świętokrzyscy policjanci przejęli blisko 150 kg krajanki tytoniowej bez wymaganych znaków akcyzy, którą znaleźli podczas kontroli drogowej u 30-letniego kierowcy – poinformował w poniedziałek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach Paweł Kusiak.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, kiedy starachowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą, który nie stosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

„Za kierownicą pojazdu siedział 30-letni mieszkaniec gminy Mirzec, który na widok policjantów zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Chwilę później okazało się, że miał ku temu powód, ponieważ funkcjonariusze podczas czynności natrafili w jego pojeździe na krajankę tytoniową. Foliowe worki z suszem znajdowały się na tylnych siedzeniach i w bagażniku osobowej skody” – przekazał Kusiak.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że uszczuplenie budżetu skarbu państwa dotyczące niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosło blisko 150 tysięcy złotych.

30-latek odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

PAP/RIRM

drukuj