fot. Twitter/Polska Policja

Świętokrzyskie: Metodą „na policjanta” chciał wyłudzić 150 tys. złotych, został zatrzymany

Mężczyzna działający metodą „na policjanta” został zatrzymany przez świętokrzyską policję. Funkcjonariusze złapali go na gorącym uczynku, w momencie kiedy mieszkanka Morawicy miała mu przekazać 150 tys. złotych.

34-letni Bartłomiej K. w dniach od 5 do 7 sierpnia wraz z drugim nieustalonym dotąd sprawcą, podając się w rozmowach telefonicznych za funkcjonariuszy policji, nakłaniali mieszkankę Morawicy do przekazania im kwoty 150 tys. zł. Mieli przekonywać kobietę, że przeciwko niej toczy się postępowanie i może zostać aresztowana. Tłumaczyli, że aby tego uniknąć potrzebne jest 150 tysięcy złotych, by pomóc w ich śledztwie.

„Pokrzywdzona ostatecznie zorientowała się, iż może paść ofiarą oszustwa i powiadomiła prawdziwych policjantów, którzy dokonali zatrzymania Bartłomieja K. przy próbie przejęcia pieniędzy” – przekazał Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Dodał, że w sobotę Bartłomiej K. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód.

„Przedstawiono mu zarzut usiłowania oszustwa na kwotę 150 tys. zł w warunkach recydywy – podejrzany był w przeszłości karany i odbywał karę pozbawienia wolności za oszustwa. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia” – dodał Daniel Prokopowicz.

Prokurator zdecydował o wystąpieniu do Sądu Rejonowego w Kielcach z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy.

„Sąd wniosek ten uwzględnił. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności zmierzające do ujęcia drugiego ze sprawców” – zaznaczył.

PAP

drukuj