fot. flickr.com

Śląskie: „Łowcy głów” wytropili w Niemczech bytomianina podejrzanego o handel ludźmi

Policyjni „łowcy głów” z komendy wojewódzkiej w Katowicach namierzyli ukrywającego się w Niemczech Damiana M. z Bytomia. 31-latek, poszukiwany pod zarzutem handlu ludźmi, został zatrzymany i przekazany stronie polskiej – podała dziś śląska policja.

Zespół Poszukiwań Celowych, czyli tzw. łowcy głów z Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach poszukiwali mieszkańca Bytomia od listopada 2018 r. Za mężczyzną został wydany list gończy przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie. Damian M. był też ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania.

„Zaledwie kilkanaście dni zajęło naszym policjantom ustalenie, że od 2 lat Damian M. ukrywa się w Niemczech. Za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy KGP niezwłocznie poinformowano o tym stronę niemiecką. Stróże prawa z Niemiec, po otrzymaniu szczegółowych informacji od strony polskiej, zatrzymali poszukiwanego w grudniu 2018r. w zachodniej części Niemiec, w mieście Duisburg” – podał zespół prasowy śląskiej policji.

W środę policja niemiecka przekazała poszukiwanego polskim policjantom. Damian M. został przewieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

PAP/RIRM

drukuj