fot. twitter.com/PolskiSenat

Senacka komisja zajmie się dziś projektem ustawy o Polskim Bonie Turystycznym

Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej zajmie się dziś projektem ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. To inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy. Rząd chce w ten sposób pomóc branży turystycznej, którą dotknął koronakryzys.

Zgodnie z ustawą, do otrzymania bonu będą uprawnieni beneficjenci programu społecznego „500 plus”. Do rodzin trafi 500 zł na każde dziecko. W przypadku niepełnosprawnych dzieci będzie to 1000 zł.

Senator Bogusława Orzechowska z komisji rodziny zwróciła uwagę, że jest to ustawa wyczekiwana zarówno przez rodziny, jak i branżę turystyczną.

– To jest pomoc finansowa, która pomoże polskim rodzinom i ułatwi im na pewno wyjazdy wakacyjne, dlatego że część rodziców jednak z powodu epidemii koronawirusa miała mniejsze dochody z tytułu obniżki swoich dochodów, bo były przestoje w zakładach pracy czy też rodzice musieli, mając swoją działalność, ograniczyć ją albo zamknąć. To są pieniądze, które będą służyły również polskim firmom, które najbardziej na tym ucierpiały – wszelkiego rodzaju baza hotelowa, muzea, które były zamknięte i nie miały żadnych dochodów – wskazała Bogusława Orzechowska.

Polski Bon Turystyczny nie będzie podlegał wymianie na gotówkę. Za jego pomocą będzie można dokonać płatności za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną. Najprawdopodobniej bon będzie można zrealizować już w te wakacje.

Ze wstępnego harmonogramu Senatu wynika, że cała izba zajmie się projektem ustawy na rozpoczynającym się w środę dwudniowym posiedzeniu.

RIRM

drukuj