fot. flickr.com

Senacka komisja nie zgłosiła poprawek do ustawy powołującej Polskie Domy Drewniane

Senacka Komisja Środowiska i Infrastruktury nie zgłosiła poprawek do ustawy powołującej spółkę Polskie Domy Drewniane. Jej udziałowcami mają być: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.

Spółka ma w ramach programu „Mieszkanie plus” budować domy z drewna. Lokale będą dostępne na wynajem dla osób o przeciętnych dochodach. Najemcy będą też mogli dojść do własności takiego domu. Kapitał zakładowy Polskich Domów Drewnianych ma wynieść co najmniej 50 mln zł.

Senator Zdzisław Pupa, przewodniczący senackiej komisji środowiska,  podkreśla, że rozwiązanie jest dużą szansą dla polskich rodzin, których nie stać na kupno mieszkania.

– Ta ustawa wpisuje się w temat „Mieszkania plus”. Daje ona szansę zainteresowanym rodzinom na pozyskanie mieszkania (pozyskanie, ponieważ trzeba spełnić pewne warunki, żeby w takim domu zamieszkać). Jest to też dobra perspektywa dla wielu młodych rodzin. Ustawa trafi teraz na obrady na tym posiedzeniu Senatu, nie przewidujemy, żeby budziła jakieś kontrowersje w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Spotykamy się za to z kontestacją ze strony senatorów Platformy Obywatelskiej – akcentuje senator RP.

Na polskim rynku jest obecnie około 750 firm, które specjalizują się w budownictwie drewnianym. W opinii resortu środowiska, budowa tego typu domów w ramach programu „Mieszkanie plus” jest szansą rozwoju dla przedsiębiorców. Inicjatywa ma się też przyczynić do walki ze smogiem.

 

RIRM

drukuj