fot. PAP/Marcin Obara

S. Karczewski: jest potencjał do rozszerzenia współpracy z Estonią

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zakończył we wtorek dwudniową wizytę w Estonii. Wpisywała się ona w politykę zagraniczną realizowaną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, której celem jest wzmocnienie relacji z państwami regionu.

We wtorek marszałek Stanisław Karczewski spotkał się m.in. z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, a także premierem tego kraju Taavi Roivasem. Jak powiedział, wszystkie  odbyte rozmowy były bardzo owocne.

– To bardzo dobra wizyta. Rozmawialiśmy o niezwykle istotnych i ważnych sprawach: przyszłości Unii Europejskiej i priorytetach prezydencji, która rozpocznie się dla Estonii w drugim półroczu 2017 roku. Uznaliśmy, że są to priorytety, które w oczywisty sposób zostały wybrane przez Estonię. Podczas wszystkich spotkań wyraziliśmy uznanie dla naszych, coraz lepszych, bilateralnych kontaktów, wiedząc, że jest jeszcze wielki potencjał do dalszej współpracy i jej rozszerzenia – wskazał Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski udał się do Estonii na zaproszenie przewodniczącego tamtejszego parlamentu. Z kolei prezydent Estonii ma odwiedzić Polskę na początku listopada.

RIRM

drukuj