fot. PAP/Tomasz Gzell

S. Karczewski: Na polityczny szyld trzeba wytrwale i konsekwentnie pracować, tak jak PiS

Trudno się dziwić, że PO idzie do wyborów, jako Koalicja Obywatelska a nie polityczna, bo na polityczny szyld trzeba wytrwale i konsekwentnie pracować, tak jak PiS – marka pracowitości, odpowiedzialności i wiarygodności – podkreślił w czwartek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek, że do wyborów parlamentarnych PO idzie, jako Koalicja Obywatelska, czyli – jak tłumaczył – „nie jako koalicja partii politycznych, ale jako koalicja tych wszystkich, którzy podzielają nasz światopogląd i pomysł na Polskę”. Poinformował, że Koalicja Obywatelska – tworzona przez PO, Nowoczesną i Inicjatywę Polska – zostanie poszerzona o społeczników, ekspertów i samorządowców.

Decyzję Platformy skomentował na Twitterze marszałek Karczewski.

„Grzegorz Schetyna mówi: >>do wyborów idziemy, jako koalicja obywatelska a nie polityczna<<. No cóż, trudno się dziwić: na polityczny szyld trzeba wytrwale i konsekwentnie pracować, tak jak PiS – marka pracowitości, odpowiedzialności, a przede wszystkim wiarygodności” – napisał marszałek Senatu.

PAP/RIRM

drukuj