PAP/Maciej Kulczyñski

S. Karczewski: Materiał „Superwizjera” to pełna manipulacja i swoistego rodzaju zemsta

Insynuacjami, swoistego rodzaju zemstą i manipulacją określił materiał „Superwizjera” nt. prezesa NIK Mariana Banasia marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Prezes NIK jest człowiekiem kryształowym – powiedział marszałek w niedzielę na konferencji w Gnieźnie (Wielkopolskie).

Stanisław Karczewski przyznał, że zna Mariana Banasia od wielu lat, często się z nim spotyka i rozmawia.

„Jest człowiekiem kryształowym, niezwykle uczciwym, bardzo solidnym, twardym politykiem” – podkreślił.

„Superwizjer” TVN poinformował w sobotę, że były minister finansów i nowy szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego: dwa domy, grunty rolne oraz kamienicę. Kamienicę oraz dwa mniejsze mieszkania wynajmuje – poinformowali dziennikarze programu.

„Superwizjer” podał, że w kamienicy, położonej w krakowskiej dzielnicy Podgórze, mieści się niewielki pensjonat, który oferuje gościom pokoje na godziny. Jak podkreślono w materiale „Superwizjera”, w 2016 roku Marian Banaś zadeklarował, że sprzeda kamienicę, ale nigdy do tego nie doszło. Umowa przedwstępna – zaznaczyli dziennikarze „Superwizjera” – została jednak odnotowana w dokumentach sądowych. Jak podano, niedoszłym nabywcą jest 30-letni Dawid O., który jednocześnie prowadzi pensjonat w kamienicy ministra.

„Moje jednoznaczne wrażenie jest takie, że jest to pełna manipulacja od początku do końca” – oświadczył marszałek Senatu.

Dodał, że jako minister, Marian Banaś był współautorem powołania Krajowej Administracji Skarbowej, dzięki której „w naszych kieszeniach pozostają grube miliardy, bo została zlikwidowana mafia i paliwowa, i mafia VAT-owska”.

„To jest swoistego rodzaju zemsta na panu prezesie” – podkreślił

„Szkoda, że w tym materiale pan redaktor nie ujął poprzedniego prezesa (NIK) który miał problemy i powinien podać się do dymisji. Nie podawał się do dymisji, my nawet o to nie apelowaliśmy, bo czekaliśmy cierpliwie” – powiedział Stanisław Karczewski.

Marszalek Karczewski dodał, że prezes NIK skieruje sprawę materiału Superwizjera do prokuratury i sądu.

Stanisław Karczewski odwiedził w niedzielę Wielkopolskę. Na zorganizowanej w Gnieźnie konferencji poparł lokalnych kandydatów PiS startujących w wyborach do parlamentu.

PAP

drukuj