fot. Radio Maryja

Rzecznik PiS: Obronimy rząd i odrzucimy wniosek o konstruktywne wotum nieufności

Obronimy rząd premier Beaty Szydło i odrzucimy wniosek o konstruktywne wotum nieufności – zapowiedziała poseł Beata Mazurek. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości odniosła się w Sejmie do zapowiedzi przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, który chce dymisji premier Beaty Szydło i jej rządu za rzekomy brak reakcji na mowę nienawiści na Marszu Niepodległości.

Jak mówił Grzegorz Schetyna, w przyszłym tygodniu, wspólnie z Nowoczesną i Polskim Stronnictwem Ludowym, Platforma Obywatelska chce złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

Konferencja szefa PO Grzegorza Schetyny była obrzydliwa i haniebna – oceniła poseł Beata Mazurek.

– Niegodna polskiego polityka. Oczywiście obronimy rząd premier Beaty Szydło i odrzucimy wniosek o konstruktywne wotum nieufności, który chcą złożyć. To nie PO będzie mówiła o tym, kto będzie w rządzie PiS. Jeśli taki wniosek złożą, to będzie doskonała okazja przypomnienia Polakom tego, że czas państwa teoretycznego, z którym mieliśmy do czynienia za rządów PO, bezpowrotnie minął – powiedziała Beata Mazurek.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS wskazał, że PO skompromitowała się głosowaniem „przeciwko Polsce” w Parlamencie Europejskim. „Słyszeliśmy o faszyzacji. Jak można takie rzeczy opowiadać publicznie?” – pytał marszałek.

Ludzie, którzy tolerowali złodziejstwo, przyzwalali na afery, które teraz rozliczamy, mają czelność oskarżać Polaków o to, że są faszystami – dziesiątki tysięcy ludzi, którzy przyszli z biało-czerwonymi flagami na Marsz Niepodległości. To się nie mieści w głowie! To stawia Pana Schetynę obok tej szóstki ludzi, którzy – moim zdaniem – nie zasługują na to, żeby ktokolwiek na nich w Polsce zagłosował. Chyba, że zagłosują ci, którzy boją się rozliczenia swojego złodziejstwa – komentował Ryszard Terlecki.

PE przyjął wczoraj skandaliczną rezolucję wobec Polski i rozpoczął procedurę, która może zakończyć się sankcjami dla naszego kraju.

Znalazł się tam też apel do polskiego rządu, by potępił uznany przez liberałów za „ksenofobiczny i faszystowski” Marsz Niepodległości.

Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS. PO podzieliła się w tej sprawie, a eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu. Sześciu europosłów PO, którzy głosowali „za”, to: Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i Różna Thun.

 

RIRM/PAP

drukuj