fot. flickr.com

Remont ”Daru Pomorza” zbliża się do końca

Od połowy listopada ”Dar Pomorza” przechodzi remont w Gdańskiej Stoczni ”Remontowa”. Koszt 960 tys. zł został sfinansowany z dotacji ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Remont dobiega końca, a ”Dar Pomorza” wróci do Gdyni w połowie grudnia – poinformowało dziś Narodowe Muzeum Morskie.

Jak poinformowało Narodowe Muzeum Morskie z siedzibą w Gdańsku, remont Białej Fregaty zbliża się do końca. ”Dar Pomorza” 18 listopada b.r. odpłynął, ciągnięty przez holowniki, z nabrzeża Pomorskiego w Gdyni do Gdańskiej Stoczni ”Remontowa”, gdzie cumuje w suchym doku.

Na ”Darze Pomorza” pod nadzorem inspektorów z Polskiego Rejestru Statków zostały przeprowadzone już najważniejsze prace – piaskowanie i malowanie kadłuba, remont śruby napędowej oraz wymiana spowalniających procesy korozyjne – protektorów cynkowych.

W najbliższych dniach statek zostanie wydobyty z suchego doku a pozostałe konieczne prace obejmujące remont masztu i instalacji przeciwpożarowej, będą prowadzone na nabrzeżu stoczniowym. NMM planuje, że ”Dar Pomorza” wróci do Gdyni w połowie grudnia. Przeprowadzane prace remontowe kosztują 960 tys. zł i są możliwe dzięki dotacji ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

PAP

drukuj