fot. wikipedia.org

RCB: w poniedziałek utonęły trzy osoby

W poniedziałek utonęły trzy osoby – poinformowało we wtorek PAP Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB przypomina o zachowaniu zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Wczoraj utonęły trzy osoby. Jedna osoba utonęła w Świebodzinie (woj. lubuskie), jedna w Nieznamierowicach (woj. mazowieckie) i jedna w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie). Od 1 kwietnia utopiło się już 305 osób.

„Pamiętajcie, że każda woda to żywioł – niebezpieczny i nieprzewidywalny. Dlatego spędzając gorące dni nad zbiornikami wodnymi, nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa. #wakacje #lato #pogoda #bezpieczeństwo” – poinformowało na Twitterze RCB.

RCB przestrzega, by nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu i po środkach odurzających, ani nie skakać do wody w nieznanych miejscach. Pływać można tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Nie należy wypływać na materacu daleko od brzegu, ani pływać bezpośrednio po zjedzeniu posiłku. Należy stosować się do poleceń ratowników oraz pamiętać o założeniu kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

PAP/RIRM

drukuj