fot. sxc.hu

RCB: W piątek jedna osoba zmarła w wyniku wychłodzenia

W wyniku wychłodzenia w piątek zmarła jedna osoba – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB zaapelowało, by m.in. ubierać się stosownie do pogody i nie rozgrzewać się alkoholem.

„3 stycznia w wyniku wychłodzenia zmarła jedna osoba. Od 1 listopada Komenda Główna Policji odnotowała 16 zgonów z powodu wychłodzenia” – podało RCB na swojej stronie internetowej.

RCB jednocześnie zaapelowało, by ubierać się stosownie do pogody, nie rozgrzewać się alkoholem i dzwonić pod nr alarmowy 112, w sytuacji, kiedy ktoś może potrzebować pomocy.

RCB przekazało, że IMGW na sobotę prognozuje możliwy silny wiatr na terenie całego kraju za wyjątkiem województwa podlaskiego, a na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego – ostrzeżenie 1. stopnia – obowiązuje maksymalnie do godz. 21.00. Na terenie województwa podkarpackiego IMGW prognozuje opady marznące – ostrzeżenie 1. stopnia – obowiązuje do godziny 10.00.

IMGW prognozuje sztorm w strefie brzegowej części wschodniej, środkowej i zachodniej – ostrzeżenie 2. stopnia – obowiązuje do godziny 12.00.

„W Tatrach obowiązuje 2. (umiarkowany) stopień zagrożenia lawinowego, natomiast w Karkonoszach, Bieszczadach i na Babiej Górze – stopień 1. (niski)” – czytamy.

Jeśli chodzi o stan jakości powietrza, to stacje pomiarowe w sobotę na terenie kraju odnotowały wartości określane jako bardzo dobre.

PAP

drukuj