fot. policja.pl

Raszyn: 50 krzewów, 10 kg suszących się roślin i broń w znalezione garażu

Plantację 50 krzaków marihuany zlikwidowali w Raszynie policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową w Komendzie Stołecznej Policji. W trakcie przeszukania znaleziono też 10 kg suszonych roślin.

Jak poinformowała w piątek Stołeczna Policja W garażu nalężącym do 38-letniego mieszkańca Raszyna, policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową ujawnili ponad 50 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, z których można otrzymać 3 kg marihuany. Znaleziono także ponad 10 kg fragmentów suszących się już roślin oraz gotowego suszu oraz olej konopny. Według relacji policjantów plantacja wyposażona była w profesjonalne oświetlenie, system nawadniania i wentylacji z filtrami pochłaniającymi zapach.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania, kryminalni ujawnili i zabezpieczyli dwie sztuki broni krótkiej palnej oraz pieniądze, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar grożących zatrzymanemu – czytamy w komunikacie policji.

Przeprowadzone czynności i zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na doprowadzenie 38-latka do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, gdzie usłyszał dwa zarzuty, a następnie został tymczasowo aresztowany przez Sąd. Będzie odpowiadał za uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, oraz za przetwarzanie uprawianych roślin. Za popełnione przestępstwa grozi kara co najmniej 3 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj