Prowokacja z kukłą prezesa PiS przed toruńskim sanktuarium

Do skandalicznej prowokacji doszło w czwartek przed Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II w Toruniu. Dwie osoby z kukłą przypominającą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z dłonią wypełnioną fałszywymi banknotami fotografowało się na tle świątyni.

Jedną z osób była działaczka N. Klaudia Jachira znana z umieszczanych w Internecie skandalicznych, prześmiewczych akcji. Prowokatorka pojawiła się także przed WSKSiM i Radiem Maryja.

Pliki banknotów wciśnięte w dłoń kukły przypominającej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego miały powielać kłamstwa powtarzane przez liberalno-lewicowe media i niektórych polityków, że Radio Maryja i powstałe przy nim dzieła są finansowane z budżetu państwa. Tymczasem utrzymują się one przede wszystkim z dobrowolnych ofiar ludzi. Wszystkie odszkodowania i dotacje jakie otrzymała m.in. Fundacja Lux Veritatis oraz WSKSiM były przyznane zgodnie z prawem.

Prowokacja to kolejny atak na Rodzinę Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja. Niewykluczone, że prześmiewcze zdjęcia zostaną wykorzystane do akcji przed zbliżającą się rocznicą Radia Maryja.

 Galeria
fot. Radio Maryja / facebook.com/JachiraKlaudia/

RIRM

drukuj