Prokuratura umorzyła śledztwo ws. obietnic, jakie miał składać Misiewicz

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim umorzyła śledztwo ws. obietnic składanych przez Bartłomieja Misiewicza, pracownika gabinetu politycznego ministra ON – poinformował we wtorek PAP prokurator Witold Błaszczyk.

Według informacji PAP postępowanie umorzono ze względu na brak znamion czynu zabronionego.

Śledztwo w sprawie Misiewicza zostało wszczęte 28 października po zawiadomieniu dwóch posłów opozycji w związku z artykułem, jaki ukazał się w „Newsweeku”. Według tygodnika polityk miał proponować radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS, sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce, której prezes miał towarzyszyć mu w „werbunkowym spotkaniu”.

Śledztwo prowadzone było w sprawie, a nie przeciw Misiewiczowi.

Tuż po ujawnieniu sprawy wypowiedzieli się o niej posłowie PiS Anna Milczanowska i Dariusz Kubiak, którzy – jak mówią – byli obecni podczas spotkań w Bełchatowie i według nich nikt nie proponował radnym PO pracy za głosy w radzie powiatu.

„Byliśmy tam i gwarantujemy: nic takiego nie miało miejsca” – oświadczyli.

We wrześniu w związku z tym artykułem Misiewicz poprosił ministra Antoniego Macierewicza o zawieszenie w funkcjach w MON. Minister przychylił się do tego; kilka tygodni później poinformował, że Misiewicz jest zawieszony w funkcjach rzecznika MON i szefa gabinetu, ale nigdy nie przestał pracować w gabinecie politycznym.

Było to drugie śledztwo prowadzone ws. Misiewicza. W połowie listopada Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie powołania Misiewicza do rad nadzorczych Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Energa Ciepło Ostrołęka.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj