Prof. Zybertowicz: Straszono PiS-em, a realia okazały się zupełnie inne

Obecnie tworzone są kolejne programy rozwojowe; zwiększają się również inwestycje zagraniczne – podkreśli prof. Andrzej Zybertowicz. Ekspert na antenie Radia Maryja komentował miniony rok od kiedy Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w Polsce. 

Społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy przypomniał m.in. w jaki sposób straszono rządami PiS. Tymczasem – jak wskazywał prof. Andrzej Zybertowicz – realia okazały się zupełnie inne, bo m.in. wprowadzono program 500 plus dla rodzin, podniesiono płacę minimalną, a także stawkę godzinową za pracę.

– Złożone przedsięwzięcie organizacyjne, którym był szczyt NATO, udało się perfekcyjnie zorganizować. Jego postanowienia zwiększające bezpieczeństwo naszego kraju są w toku – będą realizowane w kolejnych miesiącach aż do fazy, w której będą na terenie Polski i naszych krajów sąsiadujących wojska natowskie, zwiększające nasze bezpieczeństwo. Udało się bardzo dobrze, w dobrym klimacie zorganizować Światowe Dni Młodzieży, a więc drugie ważne wydarzenie organizacyjne. Okazało się, że nowa władza sobie z tym poradziła. I trzeci punkt pokazuje bezpodstawność tego całego straszenia: inwestycje zagraniczne w Polsce nie zmalały, a nawet rosną; są kolejne decyzje o nowoczesnych inwestycjach – wskazał profesor.

Przypomnijmy, PiS wygrywając wybory 25 października 2015 roku zdobyło 235 mandatów w Sejmie i 61 w Senacie. To pozwoliło na samodzielne rządy. Gabinet premier Beaty Szydło został zaprzysiężony w połowie listopada ubiegłego roku.

Cała wypowiedź prof. Zybertowicza – słuchaj

RIRM

drukuj