fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Prof. Jaroszyński o spektaklu „Klątwa”: to konsekwencja wcześniejszych wyborów

Widzimy konsekwencje wcześniejszych wyborów na prezydenta Warszawy i do Rady Miasta – powiedział prof. Piotr Jaroszyński, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Gość „Polskiego Punktu Widzenia” na antenie TV Trwam odniósł się do spektaklu „Klątwa”, wystawionego w  teatrze powszechnym w Warszawie.

W pseudosztuce zaprezentowano m.in. akt seksualny z figurą św. Jana Pawła II i niszczono krzyż. Jedna z aktorek na zakończenie przedstawienia opowiadała o zbiórce pieniędzy na zabójstwo Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Prof. Piotr Jaroszyński w piątkowym wydaniu „Polskiego Punktu Widzenia” zwracał uwagę na odpowiedzialność władz miasta za tego typu spektakle.

– Widzimy właśnie konsekwencje wcześniejszych wyborów. No bo ktoś tak, a nie inaczej głosował na prezydent Warszawy, Radę Miasta i tamtejsze różne jednostki administracyjne. To one właśnie decydują o tym, kto będzie dyrektorem teatru, a więc gdyby wyniki wyborów były inne, to nie byłoby tego dyrektora i reżysera. Więc tutaj główna odpowiedzialność spoczywa na tych wyborcach, którzy głosowali za taką ekipą, a potem ta ekipa realizuje swój program ideologiczny. Dlatego zaczynając od początku, trzeba przyłożyć się po prostu do najbliższych wyborów samorządowych i to jest wniosek pozytywny, żeby władzy nie oddawać w ręce tych lewaków, których celem jest właśnie destrukcja naszej kultury – powiedział prof. Jaroszyński.

Tymczasem w internecie trwa zbiórka podpisów pod petycją do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie skandalicznego spektaklu. Autorzy petycji wzywają władze Warszawy do zaprzestania finansowania teatru z publicznych pieniędzy oraz odwołania jego dyrektora. Do tej pory pod wnioskiem w tej sprawie znalazło się blisko 30 tys. podpisów.

RIRM

drukuj