fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Prezydent: Mimo różnicy wiary i pochodzenia tworzymy narodową wspólnotę

Mimo często różnicy wiary i pochodzenia etnicznego tworzymy narodową wspólnotę ludzi polskiej ziemi – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami kościołów, związków wyznaniowych i mniejszości etnicznych i narodowych w Polsce.

„Cieszę się bardzo, bo to nasze spotkanie jest ważnym elementem istnienia polskiej wspólnoty, ale przede wszystkim jest pięknym pokazaniem tego, jak ona wygląda, jak jest ona barwna i jak wielka jest tradycja naszej polskiej wspólnoty obywateli Rzeczypospolitej, tych którzy żyją na polskiej ziemi, tych którzy żyją w tradycji ukształtowanej tutaj od stuleci, bardzo często od ponad tysiąca lat” – powiedział prezydent Duda.

Dodał, że „w znaczeniu pewnej ciągłości historycznej nikt nie jest tutaj nowy”. Zaznaczył, że kościoły, związki wyznaniowe oraz mniejszości narodowe i etniczne na polskiej ziemi żyją od stuleci.

W piątek w Pałacu Prezydenckim trwa spotkanie noworoczne pary prezydenckiej z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce. W uroczystości biorą udział m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki i ks. kard. Kazimierz Nycz.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj