fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP/prezydent.pl

Prezydent Duda: eksport polskiej żywności notuje rekordowe wartości

Dzięki polskim rolnikom nasz kraj jest nie tylko samowystarczalny żywnościowo, ale i rośnie eksport polskiej żywności, który w ubiegłym roku był rekordowy, przekraczając 25 mld euro – mówił dziś w Warszawie podczas gali AgroLigi 2016 prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda podkreślił, że Polska jest dzisiaj nie tylko samowystarczalna żywnościowo dzięki polskim rolnikom. Jego zdaniem, jeżeli popatrzymy na skalę europejską, to widać jak duży sukces odnieśli nasi rolnicy, bo eksport naszej żywności od 2004 r. wzrósł sześciokrotnie.

Jak dodał, w ubiegłym roku wartość eksportu produktów rolnych z Polski osiągnęła rekordową wartość ponad 25 mld euro.

Prezydent pogratulował także nagród zdobytych w konkursie AgroLigi.

Chciałem z całego serca pogratulować tych zdobytych nagród w konkursie AgroLigi, który odbywa się co roku od ćwierćwiecza, w którym w tym roku wystartowało ponad 2,5 tys. rolników i firm, czyli przedstawicieli agrobiznesu” – powiedział Andrzej Duda.

Jak dodał „Rola, którą w naszym kraju odgrywa rolnictwo, jest nie do przecenienia”.

„Jest rolą niezwykle ważną. To właśnie dzięki pracy rolników i dzięki tym, którzy wspierają działalność rolników, pomagają im w ich działalności, pomagają w tym, aby płody rolne mogły być sprzedawane, aby mogły być wytwarzane coraz lepiej” – dodał prezydent Duda.

Celem konkursu AgroLiga jest promocja rolników oraz firm potrafiących produkować bardzo dobre wyroby na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

 

PAP/RIRM

drukuj