fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Prezydent Andrzej Duda zakończył dwudniową wizytę w Słowenii

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zakończyli w poniedziałek dwudniową wizytę w Słowenii. Szef polskiego państwa rozmawiał tego dnia z prezydentem i premier tego kraju. Spotkał się także z Przewodniczącym Parlamentu Republiki Słowenii.

W Lublanie prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Słowenia to bardzo ważny element w relacjach Państw Trójmorza. Wyraził przekonanie, że pierwsze umowy dotyczące rozwoju infrastruktury między Polską a Słowenią zostaną podpisane w lipcu.

Prezydent podkreślił, że otrzymał pozytywną odpowiedź od prezydenta Słowenii Boruta Pahora w kwestii lipcowego szczytu Państw Trójmorza, który odbędzie się w Warszawie.

Słowenia jest niezwykle ważnym elementem tego gospodarczego projektu. Chcę podkreślić z całą mocą- to jest projekt, który ma przede wszystkim zacieśniać współpracę gospodarczą pomiędzy naszymi krajami poprzez budowanie infrastruktury – infrastruktury  komunikacyjnej, infrastruktury energetycznej pomiędzy krajami Europy Środkowej. Słowenia ze swoimi portami, z Koprem przede wszystkim, stanowi niezwykle ważny element w tych relacjach – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydenci Polski i Słowenii rozmawiali również o sprawach europejskich. Jest kilka fundamentalnych spraw, w których Polska i Słowenia mówią jednym głosem – podkreślali.

Prezydent Andrzej Duda, zaznaczył, że oba kraje chcą europejskiej jedności przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych i elementarnych wolności.

Wizytę prezydenta i jego małżonki w Słowenii zakończyło Polsko-Słoweńskie Forum Inwestycyjne.

RIRM

drukuj