Prezydent Andrzej Duda otrzymał poprawki PiS do projektów ustaw o KRS i SN

Prawa i Sprawiedliwość przekazało we wtorek na piśmie prezydentowi Andrzejowi Dudzie poprawki dotyczące ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Rady Sądownictwa.

To realizacja zapowiedzi, jaka padła w ostatni piątek po trzecim spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Dotyczyło ono kształtu wymiaru sprawiedliwości.

Według rzecznik partii rządzącej, poseł Beaty Mazurek jej partia jest przekonana, że poprawki spełniają oczekiwania prezydenta.

Mam nadzieję, że zostaną one pozytywnie przyjęte przez prezydenta i że wspólnie uda nam się przeprowadzić gruntowną reformę wymiaru sprawiedliwości. Treści tych poprawek nie ujawnię, ponieważ prezes Jarosław Kaczyński i prezydent Andrzej Duda uzgodnili, że w pierwszej kolejności te poprawki zobaczy pan prezydent. Proszę o cierpliwość. Dajmy szansę na to by w pierwszej kolejności prezydent mógł zapoznać się z tymi poprawkami – akcentowała rzecznik PiS.

Po tym, jak prezydent Andrzej Duda zapozna się z poprawkami, możliwe jest kolejne czwarte już spotkanie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Prezydent przedstawił pod koniec września własne projekty ustaw dotyczących Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. W miniony wtorek trafiły one do konsultacji.

RIRM/TV Trwam News

drukuj