PAP/Bartłomiej Zborowski

Prezydent A. Duda przybył do Sejmu na spotkanie z protestującymi rodzicami osób niepełnosprawnych

Prezydent Andrzej Duda przyjechał do Sejmu i rozmawia z rodzicami osób niepełnosprawnych. Protestujący od środy w parlamencie domagają się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia.

Zwrócili się w tej sprawie do prezydenta, premiera oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent zapewnił rodziców, że monitoruje sytuacje i jest w stałej konsultacji z osobami, które zajmują się osobami niepełnosprawnymi oraz ich opiekunami. W odpowiedzi na postulaty protestujących zapowiedział, że powstanie odpowiedni projekt.

Robimy tak: ja rozmawiam z panią minister Rafalską (oczywiste jest to, że z panią minister muszę porozmawiać), będę też rozmawiał z panem premierem. Przygotowujemy projekt ustawy. Nie mówię, że będzie to mój projekt ustawy, być może będzie to projekt pani minister, to jest kwestia techniczna, ważne żeby był. Ten projekt państwo zobaczycie. Będą w nim zrealizowane te postulaty, które państwo chcecie, żeby były zrealizowane. Jeżeli panie zechcą, to ja bym zaprosił wszystkie panie, albo tylko przedstawicielkę do kancelarii, aby usiąść na chwilę spisać to wszystko, co jest oczekiwane. Zapraszam panie – mówił Andrzej Duda podczas rozmowy z protestującymi w Sejmie.

Wczoraj z protestującymi rodzicami spotkała się minister pracy, rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. W spotkaniu uczestniczył także pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz, który zapowiedział, że w poniedziałek przedstawione zostaną szczegóły programu „Dostępność plus.

RIRM

drukuj