prezydent.pl/

Prezydent A. Duda: Nowoczesne państwo dba o życie i zdrowie obywateli

Nowoczesne państwo dba o życie i zdrowie obywateli – mówił prezydent Andrzej Duda podczas corocznego Spotkania Czwartkowego PZU w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

 

Grupa PZU bardzo dobrze reprezentuje Rzeczpospolitą i bardzo dobrze działa dla Rzeczypospolitej – w obszarze międzynarodowym, jak miało to miejsce podczas konferencji w Davos, w obszarze kulturalnym, „jako mecenas polskiej kultury, również tu w Łazienkach od 2011 roku” – powiedział prezydent.

Jak mówił, spółka wpisuje się też „w wielkie dzieło, które chcemy podjąć wobec zagrożeń chorobami nowotworowymi”.

„To jest coś, co dzisiaj chcielibyśmy nazywać nowoczesnym państwem; nowoczesne państwo dba o życie i zdrowie obywateli” – powiedział.

Prezes Grupy PZU Paweł Surówka zapowiedział, że w nowej strategii, którą spółka ogłosi w 2020 r., obok celów biznesowych i założeń ambitnych parametrów ekonomicznych, „pojawią się również wartości”.

„Model biznesowy oparty na sensie, na wartościach – to model bardziej stabilny, bardziej przyszłościowy i zdrowy” – mówił. Elementem nowej strategii będzie hasło „10 lat dłużej”.

„Nie wystarczy, że spełniamy wszystkie cele biznesowe, chcemy iść dalej; chcemy podarować Polakom 10 lat dłuższego życia w dobrym zdrowiu. Duży wpływ ma na to m.in. styl życia i odżywianie, dlatego będziemy namawiać Polaków do tego, żeby działali na rzecz swojego zdrowia” – dodał.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele świata polityki i biznesu, m.in. wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, oraz zarząd i rada nadzorcza PZU.

PAP/RIRM

drukuj