fot. PAP/Lech Muszyński

Premier wzięła udział w inauguracji roku akademickiego

Szefowa rządu uczestniczyła dziś w inauguracji roku akademickiego w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Bez silnych, polskich ośrodków naukowych marzeniach o szybszym rozwoju będą trudniejsze do zrealizowania – powiedziała premier Beata Szydło.

Premier podkreśliła, że pierwsze zmiany dotyczące szkolnictwa wyższego weszły w życie 1 października tego roku.

Zaznaczyła, że w efekcie tych zmian będzie mniej biurokracji, lepsze warunki dla kadry naukowej oraz lepsze warunki dla studentów.

To jest dopiero pierwszy krok. Musimy wprowadzać kolejne projekty, nad którymi pracujemy” – zaznaczyła premier.

– Mamy ambicje, żeby Polska nauka stawała się coraz silniejsza, aby polscy naukowcy mieli coraz lepsze warunki do swojej pracy, aby polscy studenci stawali się tymi, którzy w rankingach światowych są na najwyższych pozycjach i żeby nasze uczelnie konkurowały z najlepszymi. To nie jest łatwe wyzwanie, ale musimy tą odpowiedzialność podjąć, bo los i rozwój polskiej nauki jest nierozerwalnie związany z przyszłością naszej ojczyzny – podkreślała premier Beata Szydło.

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęła działalność we wrześniu 2016 r. Akademia przejęła prawa i zobowiązania działającej w tym mieście Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

RIRM

drukuj