fot. PAP/Jakub Kamiński

Premier wezwał szefa KNF do natychmiastowych wyjaśnień

Premier Mateusz Morawiecki wezwał szefa Komisji Nadzoru Finansowego do natychmiastowych wyjaśnień. Według medialnych doniesień, prof. Marek Chrzanowski miał oferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za korzyści finansowe. KNF odrzuca oskarżenia.

Miliarder Leszek Czarnecki doniósł do prokuratury na szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Miał on rzekomo oferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za ok. 40 mln zł – o czym napisała „Gazeta Wyborcza”.

– Na razie mamy do czynienia z informacjami medialnymi, niepokojącymi, ale trzeba podkreślić, że są to informacje medialne. Też trochę dziwny jest moment pojawienia się tych informacji, ponieważ jeśli te taśmy istnieją od marca tego roku, to czemu wcześniej nie trafiły do prokuratury? – mówił minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Premier Morawiecki wezwał szefa Komisji Nadzoru Finansowego do natychmiastowych wyjaśnień. Zlecił prokuraturze i służbom niezwłoczne zebranie informacji w związku z medialnymi doniesieniami.

– Ta sprawa zostanie wyjaśniona bardzo dogłębnie i jeżeli potwierdziłyby się informacje zawarte w przekazie medialnym, to zostaną wyciągnięte z tej sprawy wszelkie konsekwencje. Różnimy się tym od naszych poprzedników, że nie stosujemy żadnych taryf ulgowych, że takich spraw nie zamiatamy pod dywan – zaznaczył Michał Dworczyk.

Prof. Marek Chrzanowski nigdy nie był związany z Prawem i Sprawiedliwością. Został powołany na stanowisko szefa KNF-u spoza świata polityki. Wcześniej był związany z jedną z renomowanych warszawskich uczelni. Według Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, doniesienia Leszka Czarneckiego na Marka Chrzanowskiego to próba wywierania wpływu na Komisję Nadzoru Finansowego poprzez szantaż.

TV Trwam News/RIRM

drukuj