fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Premier: realizacja programu „Rodzina 500 plus” jest wzorcowa

Premier Beata Szydło podziękowała dziś pracownikom socjalnym za służbę, którą pełnią na co dzień. 21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego.

Szefowa Polskiego rządu w Warszawie spotkała się osobami, które niosą pomoc potrzebującym. Wasza praca jest przykładem na to, że bez względu na wszystko najważniejszy jest człowiek – podkreśliła Beata Szydło.

Premier dziękowała też pracownikom socjalnym za rok wspólnej pracy przy wprowadzaniu i realizacji programu „Rodzina 500 plus”.

– W większości gmin, w większości samorządów, to właśnie środki pomocy społecznej są tymi kluczowymi, które przy realizacji tego programu pracują, bo albo państwo jesteście bezpośrednio tymi instytucjami, w których te wypłaty następują, ale też musicie sprawdzać środowiska, weryfikować wnioski. To jest ogromna praca i chcę wam za to bardzo serdecznie podziękować, bo wprowadzenie i realizacja programu jest naprawdę wzorcowa i to jest w dużym stopniu wasza zasługa – powiedziała premier.

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska napisała natomiast list do pracowników socjalnych.

Szefowa resortu rodziny podkreśliła, że pomoc społeczna pełniła i pełni funkcję przysłowiowej ostatniej deski ratunku. Do niej trafiają Ci, którzy mimo wykorzystania innych możliwości wsparcia, w dalszym ciągu nie mogą poprawić swojej trudnej sytuacji.

Dzień Pracownika Socjalnego wprowadziła ustawa o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 roku.

RIRM

drukuj