Fot. Krystian Maj / KPRM

Premier M. Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Godziszowa (woj. lubelskie)

Rząd będzie kontynuował reformę wymiaru sprawiedliwości – mówił premier Mateusz Morawiecki w trakcie spotkania z mieszkańcami Godziszowa w województwie lubelskim. Premier deklarował, że rząd nie zgodzi się na chaos prawny.

Napotykamy na ogromny opór środowisk III RP, które bronią swoich przyczółków – podkreślił premier.

– Część sędziów powołanych jeszcze przez Radę Państwa PRL. I ci sędziowie, którzy są powołani przez Radę Państwa PRL, dzisiaj dla obrońców status quo są sędziami właściwymi, właściwie powołanymi, a sędziowie powołani przez Krajową Radę Sądownictwa, w pełni legalnie wybraną (zgodnie z konstytucją), są sędziami niewłaściwie wybranymi. Szanowni Państwo, my na taką hipokryzję na pewno się nie zgadzamy. My z całą pewnością będziemy kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości – powiedział Mateusz Morawiecki.

– Prerogatywy prezydenta RP, zgodnie z konstytucją, są ostateczne. Zatwierdzenie sędziów jest ostateczne i dlatego nie dopuścimy do żadnego chaosu prawnego, anarchii prawnej. Będziemy dbali o to, żeby był porządek prawny, coraz bardziej sprawiedliwy, coraz bardziej efektywny i niezawisły system sędziowski; system wymiaru sprawiedliwości w Polsce – zapewnił szef rządu.

TV Trwam News

drukuj