fot. twitter.com/PremierRP

Premier kontynuuje przegląd resortów; spotkania z szefami MEN, MNiSW i MSiT

W ramach przeglądu resortów premier Beata Szydło w środę rano spotyka się z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, minister edukacji Anną Zalewską i ministrem sportu Witoldem Bańką.

Celem zaplanowanego na dwa tygodnie przeglądu jest wyznaczenie nowych kierunków działań rządu.

Premier zapowiadała, że po każdym spotkaniu z ministrami będzie rozmawiać o tym z mediami. Na godzinę 12.30 zapowiadana jest konferencja prasowa.

W ramach przeglądu ministerstw w zeszłym tygodniu Szydło spotkała się z szefami resortów: obrony narodowej Antonim Macierewiczem, spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem, rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, zdrowia Konstantym Radziwiłłem, sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą oraz z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim.

W poniedziałek szefowa rządu odbyła rozmowę z wicepremierem oraz ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim oraz z szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów Henrykiem Kowalczykiem, który zajmuje się także kwestiami spółek skarbu państwa, a we wtorek z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim.

PAP/RIRM

drukuj